Bitcoin Haberleri

Bitcoin 50.000 doların üzerinde, piyasalarda neler oluyor?

ABONE OL:

Bitcoin piyasasında sabah erken saatlerde gerçekleşen bir satış dalgası daha fazla şirketin kripto para birimine yaptıkları yatırımları açıklamasının ardından sakinleşti.

Fotoğraf düzenleme uygulamasıyla dünya çapında tanınan Meitu, bilançosuna 17,9 milyon dolar değerinde Bitcoin ve 22,1 milyon dolar değerinde Ethereum ekledi.

Pazar günü yayınlanan bir basın bülteninde Çinli firma, 2 kripto para birimini nakit para için uygulanabilir bir çeşitlilik olarak gördüğünü söyledi. Bu son satın alım Bitcoin’in kurumsal şirketlerden destek alarak son aylarda %1.200’e varan yükseliş hareketini tekrarlamış oldu. Şubat ayının başlarında ABD’li otomobil üreticisi Tesla da Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptı.

Meitu:

Merkez bankalarının para arzında küresel çapta agresif artışlar nedeniyle nakit tutma, amortisman baskısına tabidir.

Bitcoin Yükseliş Trendini Koruyor

ABD Senatosu, yeni Başkan Joe Biden’in 1,9 trilyon dolarlık destek paketi lehine çoğunluk oyu verirken, Pazar günü Bitcoin 51.800 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte bu yüksek seviyeler kısa vadeli risk iştahına sahip tüccarların kâr satışları yapmasına neden oldu. Pazartesi günü ise erken Asya işlem saatlerinde Bitcoin küçük bir düzeltme yaptı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  2 Şubat 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Lider kripto para birimi Londra’nın açılış çanı öncesinde 49.238 dolara kadar düştü, ancak Bitcoin kısa süre önce bu düzeltme hareketini geri aldı. Kısa vadede boğa hareketinin canlanması Bitcoin’e bir başka şirketin yatırım yapması ile başladı.

 data-lazy-srcset=

Norveçli holding şirketi Aker ASA, Seetee AS adında yeni bir şirket kolu açtığını duyurdu. Firma resmi olarak yeni şirketi aracılığıyla Bitcoin ekosistemindeki projelere ve şirketlere sermaye rezervinde bulunan 1.170 BTC ile yatırım yapacağını belirtti. Mevcut fiyatlardan bu yaklaşık 59 milyon dolara denk geliyor.

Aker ASAS, Seetee AS için blockchain geliştirme firması Blockstream ile ortaklık kurdu. Aker ASA’nın Başkanı ve CEO’su Øyvind Eriksen; “Biz hodler olacağız.” dedi.

Yield FUD’ı Çoştu

Tüm bu iyimser haberlere rağmen Bitcoin, New York açılış çanının öncesinde %1.33 düştü.

Öyle görünüyor ki kripto para biriminin yukarı yönlü hareketi ABD devlet tahvili piyasasında devam eden bir satışla karşı karşıya duruyor. Son zamanlarda uzun vadeli ABD Hazinelerinde artan getiri oranları yüzünden yatırımcılar Bitcoin, teknoloji hisse senetleri ve altın gibi Covid-19 salgınında coşan varlıklardan çıkmalarına neden oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin akıl almaz yükselişine devam ediyor! BTC fiyatı 41000 doları aştı
 data-lazy-srcset=

Öte yandan, daha hızlı bir aşılama programı ve ek mali destek yatırımcıları ABD ekonomisinin hızla toparlanacağına inanmaya yöneltiyor. Böylece yatırımcılar aşırı şişmiş varlıklardan çıkarak ekonominin yeniden açılmasından en fazla fayda sağlayacak sektörlere geçiyor. Bu kazananlar arasında bankalar, enerji, seyahat ve hoteller yer alıyor.

Nasdaq-100 vadeli işlemleri Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde %1,5 geriledi ve teknoloji hisseleri büyük darbe aldı. Bitcoin, kısa vadede teknoloji ağırlıklı endeks ile korelasyon içindeydi. Ancak en büyük kripto para boğaları enflasyon oranlarının kurumsal kesmi, yatırımcıları ve tüccarları Bitcoin pazarına geri çekeceğine inanmaya devam ediyor. Örneğin; bağımsız bir analist olan Teddy Cleps, önümüzdeki günlerde Bitcoin’in 60.000 dolara çıkmasını beklediğini söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu