Bitcoin Haberleri

Bitcoin 55.000 Dolar Seviyesine Geriledi

Sanal para piyasalarının en büyüğü ile karşınızdayız. Bitcoin, her geçen gün bir kez daha gündem olmayı başarıyor. Bunu bazen kurumsa yatırım desteği bazen sert düşüş ve bazen de sert yükseliş ile yerine getiriyor. Bu kez bir gerilemeden söz edeceğiz ve yatırımcıların pek de tahmin edemediği bir gerileme oldu diye düşünüyoruz. Bir önceki gün 58.000 Dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, aşağı doğru eğilimi sürdürdü ve 55.000 Dolar’a geriledi.

%2.57’lik bir düşüş meydana geldi ve bizler bu yazıyı siz değerli yatırımcılar ile paylaşırken düşüş eğiliminin devam ettiğini de bir kez daha hatırlatmak isteriz. Yükseliş ise Perşembe günü başladı ve 58.000 Dolar’a kadar çıktı. Bu esnada elindeki Bitcoin’i çıkartan yatırımcılar tabiî ki şanslı çünkü şu an büyük bir düşüş mevcut ve analistler de bu düşüşün bir süre daha devam edeceğini ifade ediyor.

Bitcoin, piyasanın en güçlü varlıklarından biri ve aldığı kurumsal yatırım desteği ile birlikte piyasadaki yerini de her daim korumayı başarıyor. Bunun yanı sıra Pazar payına bakıldığında da Ethereum ile birlikte en güçlü varlık olduğunu daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ABD'li ekonomistten Bitcoin açıklaması: Enkaz!

24 Saatte Neler Oldu?

Bitcoin

Son 24 saatlik süreç baz alındığı takdirde 55.321 ve 58.363 Dolar gibi bir değer aralığı karşımıza çıkıyor. Bitcoin bu süre zarfında %2.57’lik düşüş yaşadı ve haftalık kazanç bazında %2.71’lik bir oran karşımıza çıkıyor.

Toplam piyasa hacmi ile ilgili de bir bilgi vermek istiyoruz. Bu düşüş ile birlikte 33 milyar dolar değerinde toplam düşüş yaşandı ve piyasa değeri de 1 trilyon 38.89 milyar Dolar’a geriledi.

Bitcoin’de yaşanan bu gelişmelerin yanı sıra Ethereum’a da göz atalım istiyoruz. Malum sektörün en büyük ikinci para birimi ve o da her daim gündemde olmayı başarıyor. Ethereum da son 4 saatlik süre zarfında %1.60’lık bir düşüşe imza attı ve 3.400 Dolar’a geriledi.

Piyasalardaki anlık gelişmeler bu şekilde ve sektörün en büyükleri hakkında konuşmaya devam edeceğiz.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu