Bitcoin 6.400 doları gördü!

1 Dakikada Okunabilir


Bir ABD Kongre üyesi kripto para biriminin yasaklanması için çağrıda bulunmuş olabilir, ancak Bitcoin (BTC) son 24 saat süre içerisinde tekrar değer kazanmaya başladı ve fiyatında büyük bir artış var. Kripto para birimlerinin fiyatındaki artış hakkında yatırımcılar bir süredir bu artışları beklediklerini açıklamıştı.

Bazı kripto para birimi yorumcuları Bitcoin’in kendi iyiliği için çok hızlı ve fazla yükseldiğini iddia ederken, bazıları BTC’nin teknik olarak boğa görünümünde olduğunu açıklamışlardı.

Bitcoin 2019 Yılında 6.300 ABD Dolarını Geçti

Geçtiğimiz hafta BTC’nin açıkça yükseliş eğilimi gösterdiği ve göstermeye devam edecek olduğunu açıklayan Adaptive Capital’den David Puell, kripto para biriminin tam anlamıyla kısa vadeli olarak değer kazandığını ve değerinin artmaya devam edecek olduğunu açıklamıştı. Aslında, Puell, Bitcoin’in son fiyat hareketini “dikey” olarak tanımladı ve boğaların gerçekten kontrol altında olduğunu vurguladı.

Hem Bitfinex hem de BitMEX’teki kısa pozisyonların sayısının son yılların en yüksek seviyelerine çıkmaya devam ettiğini açıkladı. Puell, parabolik modelinin öngördüğü gibi BTC 6.400 dolara ulaşırsa “mükemmel bir patlamanın” oluşabileceğini, şortların sıkıldığını ve BTC’nin 2017-esque bir şekilde toplandığını iddia etti.

Diğerleri de aynı fikirde. Bir zamanlar BTC’nin şu anki dönemde 800 $’a düştüğünü gösteren bir model ortaya koyan Finansal Survivalism, Bitcoin’in 10 dakikalık grafiğinin şu anda kısa vadeli bir Hyperwave olarak şekillendiğini açıkladı. Bu teknik analizin öngördüğü gibi, BTC 6.000 $’a kadar dikey bir ralli görebilir ve ardından 5.000 $’a yakın dikey bir düşüş görebilir.


error: Kopyalama Engellendi!