Bitcoin 6.750 Dolar Fiyata Yükseldi

2 Dakikada Okunabilir


Geçtiğimiz beş hafta boyunca Bitcoin kesinlikle fiyat açısından ve kripto para piyasası hacmi açısından büyük bir yükseliş eğilimindeydi. Kripto para yatırımcıları son 6 ay içerisinde en iyi fiyat ve piyasada artışların bu dönemde görüldüğünü açıkladılar. Yatırımcılar, binlerce dolar değerindeki kripto para varlıklarının oranının artacak olduğunu düşünerek fiyatların sürekli olarak bir artış eğilimi gösterebileceğini düşünerek hareket etti. Bazı Bitcoin yatırımcısı kişiler ise düşüş beklentisi ile hareket ettiler. Varlığın 4,200 dolarlık direnç seviyesini ve 200 günlük hareketli ortalamasını geçmesinden bu yana, Fundstrat’tan Tom Lee gibi bazı kripto para analisti isimler BTC’nin bir “boğa piyasasında” olduğunu açıkladı.

Ancak çok azı, sadece çok azı, dijital varlık sınıfının geçtiğimiz haftalarda olduğu kadar hızlı hareket etmesini bekliyordu. Sadece geçen ay BTC,  %50’nin üzerinde bir artış gösterdi. 2017 yılının rallisini bu dönem tekrar bizlere hatırlatıyor. Yine de buradayız ve neler olacak olduğunu hemen bilemeyebiliriz. Ve ilginç bir şekilde, daha da yüksek bir piyasa artışı beklentisi Bitcoin için sırada olabilir.

Son zamanlarda yayınlanan bir Twitter gönderisinde, kripto para analizcisi olarak bilinen “CryptoGainz”, BTC’nin burada kalmayacak olduğu ve Bitcoin fiyatında belirli bir takım artışlar olacak olduğunu açıkladı. Öncelikle, BitMEX’te 690 milyon $ değerinde BTC pozisyonuna olan açık bir ilgi devam ederken, pozisyon fonlaması şortlar için %-0.09’a ulaştığı iddia edildi. Bu, Alistair Milne’nin geçen hafta açıkladığı gibi ufukta kısa bir sıkışma yaşanabilecek olduğu anlamına gelebilir.

Endüstri araştırmacısı Willy Woo’nun da söylediği gibi kısa bir sıkışma olursa, BTC bir “darbe” dönemi yaşayacak ve Bitcoin fiyatında büyük bir takım düşüşler olabilecekti.  Bitcoin fiyatı bir geri çekilmeden önce kısa bir süre içinde patlayacak ve yükseliş yaşayacaktı, bazı analistlerin bu iddiası Bitcoin fiyatında bir patlama olan bugünden sonra olası bir beklenti olarak 4.800 dolar seviyesine kadar düşüş olabilecek olduğu yönünde bir beklentiye neden oldu. Bunun nedeni, bu tür sıkışmaların kısa sürede Bitcoin satan ve alan satıcıların “piyasa fiyatından geri almalarını” ve anında alım baskısı yaratmalarını sağlaması sonrasında fiyatların bir anda artıp, sonra bir anda satışların düşmesi ile kendi etkisini gösterecek olmasına bağlandı.

Bitcoin bugün 6.750 doları gördüyse bunun arkasında sadece Bitcoin balinaları veya milyarder olan kripto para yatırımcıları yok. Bunun arkasında yatan kısa sürede alım ve satım yapan kripto para birimi sahibi olan ve büyük miktarlara yakın miktarlarda alım ve satımlar yapan kripto para yatırımcıları bulunuyor.

Bununla birlikte, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini tekrar 20.000 ABD Doları seviyesinin üzerini görmesi zor.

Bitcoin fiyatı hakkında yakın zamandaki beklentiler yükseliş olabileceği ancak 20 bin doların tekrar bir rekor olarak bir süre daha kırılamayabilecek olduğu konusunda kesin olmayan bazı bilgiler içermekte. Bitcoin fiyatında yeni beklenti 7.000 dolar seviyeleri.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!