Kripto Para Haberleri

Bitcoin 60.000 dolara çıkarsa Altcoinlere ne olur?

Bitcoin’in fiyatı 60.000 dolarlık çok önemli bir seviyenin üzerine çıktı. Hatta BTC 13 Mart 2021’de 61.844 dolara kadar çıkarak tüm zamanların en yüksek seviye rekoruna imza attı. Yine de kripto para analistleri geleceği tahmin etmeye çalışırken hala zorlanıyor

Bitcoin trenini kaçıranlardan biriyseniz ve şu anda altcoinlerde kazancınızı en üst düzeye çıkarmak istiyor olabilirsiniz, ancak bu konuya geçmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Kripto para piyasası nasıl hareket eder?

Arz ve talep, kripto para piyasasını yönlendiren kritik unsurlardan biridir. Yine de farklı faktörler arz ve talep seviyelerini de etkiler. Örneğin boğa piyasalarında perakende ve kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi ile Bitcoin üzerindeki satın alma baskısının arttığını görüyoruz.

Bitcoin zirveye ulaştığında (ki bu yakalaması kolay değildir), tüccarlar kârlarını daha da artırmayı umarak BTC’lerini altcoinlere taşır. Bu, boğa piyasasından sonra 2017’de oldu ve ilerleyen zamanlarda da olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para madenciliği artış gösteriyor

Kesin olan tek bir ey, kripto para fiyatlarının piyasa trendlerine paralel hareket etmesidir. Örneğin, Bitcoin fiyatı yükseldiğinde genellikle altcoinler de bunu takip eder; Bitcoin düşerse de altcoinler düşer. Bazen, bazı altcoinler yüzde kazanç açısından Bitcoin’den daha iyi performans sergileyebilir.

Ünlü analist Bitcoin'in 2017 rallisindeki gibi hareket ettiğini tespit etti! İşte detaylar..
Bitcoin 60.000 dolara çıkarsa Altcoinlere ne olur? 5

Bitcoin neden rekor kırmaya devam ediyor?

Günümüz boğa piyasasında analistler, Bitcoin’i daha da yüksek seviyelere iten 2 ana faktör olduğunu söylüyor. Bunlar; kurumsal yatırımcılardan gelen talep ve COVID-19 salgını sırasında ve sonrasında hükumetlerden para basımlarıdır.

Son zamanlarda MassMutual, MicroStrategy, Tesla ve Square gibi kurumsal yatırımcılar Bitcoin (BTC) satın aldı. Bitcoin piyasasına giren şirket ve firma sayısı önümüzdeki yıllarda katlanarak artabilir, bu halkın lider kripto para birimine olan güvenini artıracaktır ve böylece BTC fiyatı daha da yükselebilir.

Bitcoin’in sınırlı arzının ve yarılanma etkinliğinin Bitcoin’in fiyatında hayati bir rol oynadığına da dikkat çekmek gerekir. Zaman içinde talep artışı olduğunu ve yeni BTC ihraçlarının azaldığını hayal edin; bu yüzden lider dijital para biriminin rekor üstüne rekor kırması muhtemeldir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  WGC: Bitcoin sadece işlem yapmak için kullanılırsa sorunlar çıkar!

Bitcoin boğa koşusuna Altcoinler nasıl tepki veriyor?

Kripto para piyasası genellikle Bitcoin’e yönelik duyarlılık etrafında döner. Bununla birlikte, altcoinlerin altcoin sezonunda Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi sürpriz değildir. Verilere göre, ilk 50 altcoinin neredeyse %75’i Bitcoin’den daha fazla değer kazandı.

Bu nedenle, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında altcoinlerin takip etme olasılığı da çok yüksektir. Yine de altcoinlerde boğa hareketleri genellikle ticaret hacmine ve likiditeye bağlıdır.

Dikkat edilesi Altcoinler:

Bugün 6.000’den fazla altcoin mevcuttır, ancak gerçekten zaman ayırmaya değer altcoin var mı?
İşte 2021’de dikkat edilmesi gereken altcoinler:

Theta (THETA)

Theta (THETA) Yorum ve Tahminleri 2021
Bitcoin 60.000 dolara çıkarsa Altcoinlere ne olur? 6

Canlı video piyasası büyümeye devam ettikçe ve YouTube gibi video siteleri daha fazla engeller ve sorunlar ortaya çıkardıkça, Theta blok zinciri içerik oluşturucuların ve izleyicilerin hızlı ve kolay bir şekilde yükleme yapmalarına ve yayınlamalarına yardımcı olacak mükemmel bir alternatif olabilir. Ayrıca Theta, bant genişliğinin eşler arası paylaşımına izin verir ve akış sırasında kullanıcılar TFuel kazanır; THETA fiyatının yükselmesi an meselesi olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Hacklenen borsanın kullanıcıları kripto paraları geri almaya başladı

Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ)
Bitcoin 60.000 dolara çıkarsa Altcoinlere ne olur? 7

Chiliz, E-spor ve oyun kitle fonlaması için en büyük blok zincirlerinden biridir. Chiliz’in CHZ tokeni Spor ve E-spor hayranlarının favori takımları, oyunları, ligleri ve etkinlikleri üzerinde söz sahibi olmasına olanak sağlar. Chiliz, şirketlere ve bireylere tokene dönüştürülmüş çözümler sunmak için bir platformdur.

Decentraland (MANA)

Decentraland Coin (MANA) Yorum ve Tahminleri 2021
Bitcoin 60.000 dolara çıkarsa Altcoinlere ne olur? 8

Son haftalarda NFT’lerin adeta patlama yaptı. Decentraland ise kullanıcıların sanal arazi satın alabileceği, satabileceği ve geliştirebileceği sanal bir dünyadır. Decentraland (MANA) ise sanal arazinin sahipliğini temsil eden, değiştirilebilir olmayan bir ERC-721 kripto para birimidir. Genel olarak Decentraland, Decentraland’ın en önemli akıllı sözleşmelerine ve varlıklarına sahip olan DAO ile kontrol edilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu