Bitcoin Haberleri

Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı?

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin fiyatının %9’a yakın bir artış gösterdi. Lider kripto para birimi şu anda dolar civarında işlem göriyor. Bitcoin fiyatı hala bir önceki ATH seviyesine oldukça yakınken, birçok kişi dünyanın en büyük kripto para biriminden daha fazla fiyat keşfi bekliyor. Ancak, bu aynı zamanda şu soruyu ortaya çıkarıyor: BTC’nin mevcut alıcılarının vaz geçip satıcıya dönüşmesi muhtemel mi? Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı?

BTC, geçtiğimiz birkaç ay içinde muazzam bir yükseliş hareketi görse yine de Bitcoin daha önceki ATH seviyelerine doğru düzeltme yapmak ile uğraşmak zorunda kaldı. Bitcoin açısından kendini adamış hodler’ların desteği devam ediyor, ancak bu fiyatı kısa vadeli fiyat düzeltmelerinden koruyamıyor.

İlginç bir şekilde, Glassnode tarafından sağlanan veriler saklanan BTC’lerin artık uzun vadeli sahiplik statüsüne ulaşmak için olgunlaşmakta olduğuna işaret etti. Buna bağlam eklemek için, BTC’nin likit tedarik değişim metriğine bakmak da önemlidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Deutsche Bank 18.000 kişiyi işten çıkarıyor: Bitcoin için kimse çalışmıyor

Bitcoin Liquid Supply Change

Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı? –
Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı? 4

Likit pozisyon değişim metriği, Bitcoinlerin likit olmayandan likit olmaya geçiş oranını gösterir. Bu metrik, toplanan ve satılması muhtemel olmayan BTC’leri kırmızı ile gösterir. Ancak belirli bir eşiğin ardından eğilim tersine döner ve BTC yeniden satılırsa bu yeşil renktedir.

Ölçüme göre, çoğu tüccar Bitcoin’in zirveye ulaştığını hissettiği için en son 2017 aralık ayında yani 2017’nin en yüksek seviyesinde likit olmayandan likide geçti. Önümüzdeki aylar ve BTC’nin uzun vadeli beklentilerine olan inancın genel olarak artması bu fenomeni tersine çevirdi ve bu da daha fazla zorlanmaya yol açtı. Bununla birlikte, BTC bir başka yüksek seviyeye tırmanırken, trend tekrardan tersine döner mi?

Bitcoin Hodler Net Position Change

Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı? –
Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı? 5

Bitcoin HODL’er Pozisyon Değişikliği aynı zamanda BTC’nin içinde bulunduğu mevcut piyasa için bağlam ve netlik sağlayabilir. HODLer Pozisyon Değişikliği metriği şu anda yükseliyor ve 2021’de kurumsal yatırımcılar tarafından satın alınan devasa BTC miktarları göz önüne alındığında (Bitcoin almaya devam etmeleri şartıyla) bu eğilim muhtemelen değişmeyecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ünlü analist Will Woo tahminini değiştirdi! Bitcoin 300.000 dolara çıkacak

Verilere göre, 2021 Ocak ayının ikinci yarısından itibaren hodler harcamalarında ciddi bir düşüş yaşandı.

Bitcoin Coin Years Destroyed

Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı? –
Bitcoin 60.000 doların üzerinde kalacak mı? 6

Buna ek olarak, Glassnode’un son 365 gün içinde yok edilen koin günlerinin sayısını izleyen Coin Years Destroyed (Yok edilen koin yaşı) geçen yıl içinde harcama veya HODL yapılıp yapılmadığını belirlemek için döngüsel bir gösterge sağlar.

İlginç bir şekilde CYO’daki bir tepe veya artış, geçen yıl birçok eski BTC’nin harcandığını ve şu anda CYO’nun daha yüksek bir trendde olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, bu sadece Bitcoin’in güçlü bir fiyat düzeltmesine tanık olduğu 2013 seviyelerine daha yakın ve 2017’nin zirvesinden oldukça uzakta.

Bitcoin mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinin ötesine geçmeye çalışırken ve 65.000 dolar aralığına yaklaşırken, yatırımcıların yalnızca hodler harcamalarında dramatik bir artış varsa bir fiyat düzeltmesi konusunda endişelenmeleri gerekiyor. Bu, mevcut eğilime aykırı olduğundan dolayı günümüzde piyasadaki alıcıların çoğunun satıcıya dönüşmesi olası değildir.

Bu nedenle, çoğu zaman tüccarlar Bitcoin 61.000-65.000 dolar fiyat aralığına girerken bile güvendedir. Balinanın neden olduğu bir satış gerçekleşmediği sürece bu durum geçerli olacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu