Bitcoin Haberleri

Bitcoin, 64.000 doları kırdı ve yeni rekor geldi

Son günlerde birkaç büyük kripto para birimi sektör geneli bir rallinin bir parçası olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bitcoin (BTC) tarihinde ilk kez tüm büyük borsalarda 64.000 doların üzerine çıktı. Cardano (ADA) ise Şubat ayındaki düşük seviyelerinden kurtuldu ve bugün 1.50 dolara ulaştı. Bu arada, en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) kısa süre önce bir önceki 2.374 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kırarak ilk defa 2.400 doların üzerine çıktı. VeChain (VET), FTX Token (FTT) ve Decred (DCR) son zamanlarda yeni zirvelere ulaşan kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri durdurulamıyor

Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, genel kripto para piyasasının değeri 2,24 trilyon dolara ulaştı. Kripto para piyasası Apple’ın piyasa değerini aşmaya bir adım daha yaklaştı. Bitcoin de bunu mümkün kılmada büyük bir rol oynadı. Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, BTC’nin piyasa değeri ise şu anda [cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”BTC~USD” markup=”{market_cap}” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”] dolardır. Bitcoin bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854 dolara çıktı. Şu anki fiyat ise [cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”BTC~USD” markup=”{price}” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”] dolardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İran'da ilk Bitcoin ATM'si

Coinbase’in bugün ilerleyen saatlerde gerçekleşmesi planlanan doğrudan listelemesinden önce tüm sektör yeniden güç kazandı. Coinbase’in halka açılması aslında bir teknoloji firması için şimdiye kadarki en büyük halka arz olabilir ve sosyal medya devi Facebook’u bile geride bırakabilir.

Kripto para rallisi hız kazanıyor

Her geçen gün daha fazla yatırımcı sektöre katıldığı için, bugün genel olarak kripto para birimi için gerçekten yeni bir gündür. İster perakende ister kurumsal amaçlarla olsun, çoğu kişi artık aktif olarak kripto paralara yatırım yapmayı düşünüyor. Elbette, bunun DeFi (merkezi olmayan finans) ve blockchain teknolojisi aracılığıyla daha fazla finansal faaliyetin gerçekleştirilmesi isteği gibi birkaç nedeni de var.

Bir başka neden de insanların finansal verilerin kontrol eden bankalar, hükümetler ve diğer düzenleyici kurumlardan bıkmış olmaları ve bu tür bir düzenlemenin getirdiği kontrol ve özgürlük eksikliğinden sıkılmış olmaları ve bu nedenle aracılar dan tamamen kurtulma arzusu olabilir. Bu, kripto para birimi kullanılarak gerçekleştirilebilir ve gerçekleştirilmektedir. Son olarak, devam eden küresel COVID-19 salgını dünya çapında çok sayıda kişinin işlerini kaybetmesine neden oldu ve bu nedenle insanlar artık alternatif gelir kaynakları aramaya başladı. Kripto paralar ise birçok insan için böyle bir alternatif haline geldi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Greenspan: Bitcoin rallisi 1 Ocak'ta görülebilir

Kripto paraların geleceği

Coinbase halka arzı bugün ilerleyen saatlerde gerçekleşeceği için, birçok kişi kripto para birimlerinin geleceğinin ne olacağını düşünüyor. Birçok insan kripto para “balonunun” patlamasını bekliyor ve ellerinden geldiğince kripto saklıyor.

Kesin olan bir şey var ki, bu sektör başlangıçta beklenenden daha popüler hale geldi ve sadece Bitcoin’in değil, ETH, BNB, VET ve hatta XRP gibi altcoinler başarısını kanıtladı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu