Bitcoin 7.568 dolara yükseldi

3 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatı bugün 7.200 dolar seviyesinin üzerine çıkarak bazı kripto para borsalarında 7.568 dolar seviyesini geçti. Kripto para birimlerinin bugünü ve yarını konusunda yatırımcıların gelecek beklentisi de buna paralel olarak artış eğilimi gösterdi. Kripto para birimlerine bugün ve yarın sahip olmak isteyen yeni yatırımcılar dahil olmak üzere birçok kripto para yatırımcısı Bitcoin satın alımı sürecini erkene çekti.

Kripto para fiyatlarının yükselmesi beklentisi bir süredir mevcuttu ancak yatırımcıların büyük bir kısmını da yakından ilgilendiren konular arasında bulunan kripto paraların fiyat konusunda bazı endişelere neden olan fiyat dalgalanmaları sonunda son bulmuşa benziyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi, kendisine yeni bir rekor olarak 7.568.32 dolar seviyesini buldu ve bu seviye kripto para piyasasında geçmiş 8 ay içerisinde en yüksek seviye oldu. 8 aylık en yüksek seviye olarak Bitcoin fiyatının bu seviyeyi görmesinin ardından bazı kripto para yatırımcıları yeni bir rekor beklentisinin oluşmaya başladığını açıkladı. San Francisco merkezli Coinbase borsasında yıllık net artış yüzde 140’a kadar artış gösterdi.

Tüm kripto paraların değerinin artış eğilimi kaydettiğini açıklayan kripto para borsası ABD merkezli Coinbase’nin altcoin fiyatlarında da belirgin bir artış olduğunu açıklaması yatırımcıların dikkatinden kaçamadı. Bitcoin fiyatındaki bu artışların devam edecek olduğu konusunda iddialar ortaya atan kripto para analistlerinin ise son dönemde daha fazla dikkat çeken açıklamalarda bulunmaya ve geçmişte olan hatalı söylemlerinden dolayı artık çok büyük iddialarına inanılmadığı belirtildi.

Bitcoin boğaları hareketli

Kripto para birimi Bitcoin fiyatının bu seviyeye yükselmesinin ardından 2019 yılının en yüksek seviyesi de bu sayede belirlenmiş oldu. Kripto paraların en üst rekoru Bitcoin için 7.568 dolar olarak resmi kayıtlara geçti.

Satın alma duyarlılığı ve teknik tahminlerin iyileştirilmesinin ardından Bitcoin’in 7.500 dolara sürekli tırmanması sonucunda bu seviyeyi gördüğü öğrenildi. Başarılı bir sonuç veren Bitcoin fiyatının yakın zamanda daha fazla yükselmesinin mümkün olduğu iddia edildi. Bitcoin fiyatındaki bu kadar büyük artışın ne kadar süre devam edebileceği ve düşüş olmasının mümkün olup olmayacak olduğu hakkında ise kripto para sektörü heyecanlı birkaç gün geçirmeye başladı bile.

Büyük bir Wall Street müşterisine sahip Boston merkezli bir varlık yönetimi şirketi olan Fidelity Investments, geçtiğimiz hafta kurumsal yatırım hizmetleri listesine Bitcoin alım satımı ekleyeceğini açıkladı. Aynı zamanda, çevrimiçi yatırım hizmeti TD Ameritrade, Nasdaq üzerinden uyarılmış Bitcoin ticareti teklif etmeye başladı ve tam teşekküllü bir Bitcoin benimseme sürecinin başlatılacak olduğunu açıkladı.

Bu arada, teknik veriler, 15 Aralık 2018’de varlığın 3.100-3.200 $ aralığında düşük bir değer oluşturmasından sonra Bitcoin’in en uzun düşüş dönemlerinin sonunun geldiğini göstermeye başladı. Örneğin, Momentum göstergesi Stochastic RSI, ilk kez aşırı satım bölgesinden toparlandı. Şubat 2018, aylık grafiklerde bunu gösteriyor. Hareket, trendin kaymasına neden oldu; bu, kripto para pazarının Bitcoin fiyat toparlanması kaydettiğini gösteriyor.

Aynı zamanda, kripto para birimi analistleri kripto para birimi Bitcoin’in değerinin artacak olduğunu iddia etti. Yatırımcılar için kripto para birimlerinin değerinin daha fazla artmasının mümkün olduğu belirtilirken, yatırımcılar kısa zamana kadar bu kadar fazla bir artış öngörmediklerini açıkladı.

Önemli bir yatırım şirketi, bir sonraki hamlesini anlamak için Bitcoin’in eski fiyat davranışlarını inceledi. Vancouver merkezli Canaccord Genuity, Bitcoin’in önümüzdeki 24 ay içinde boğa trendine devam edebileceğini iddia eden araştırma sonuçları elde etti.

Firma, gelecek yılki Halving etkinliği nedeniyle kripto para biriminin 20.000 $’ı tekrar test etmesini bekliyordu ve bu konuda bazı açıklamaları da vardı.

Yakın Vadeli Hedefler Arttırıldı!

Bitcoin fiyatı şimdi bir sonraki potansiyel boğa hedefi olarak 7.785-8.602 seviyesine kadar yükselmesi mümkün olan bir değere sahip. Söz konusu alan, Nisan ve Temmuz 2018 arasındaki küçük yükseliş eğilimlerini azaltma kabiliyeti göz önüne alındığında, tersine çevrilebilirlik duruşuna sahip ve mümkün bir fiyat seviyesinde beklemekte. Herhangi bir seviyedeki bir geri çekilme, Bitcoin fiyatını geçici desteklere doğru kısa vadeli bir şekilde zorlayabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!