Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin 8.000 dolara mı düşecek?

Bitcoin fiyatı hakkında son 24 saat içerisinde özellikle bazı kripto para yatırımcılarının gündeme getirdiği konulardan birisi de kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında ciddi bir düşüş olacağı iddiası oldu. Bitcoin fiyatının 8.000 dolara düşecek olduğunu iddia eden bazı kimseler, bunun doğru olup olmadığını hesaba katmıyorlar. Kripto para analistlerine göre Bitcoin eğer büyük bir düşüş yaşar ise öncelikle 10.000 dolar seviyesinin altına düşmesi gerek ve bu seviyeden sonra 8.200 dolara kadar düşebilir. 8.200 dolarda sonrası için ise 7.000 dolara kadar düşüş olabileceğine dair kesin olmasa da bazı iddialar var. Tüm bu iddialar yatırımcıların ne yapacak oldukları hakkında kafa karışıklığına sebep oluyor ve giderek kötü bir karışıklık yaratıyor.

Eğer yakın zamanda 9.000 dolar görülecek olursa 8.200 dolar veya daha düşük seviyeleri görmek kısa bir zaman diliminde mümkün olabilir. Ancak eğer bu seviyelere düşüş olmazsa yatırımcılar 10.000 dolar seviyesine kadar alım hareketine devam edebilirler. Balinaların bu dönemde nasıl karar verecek oldukları ve ne yöne hareket edecekleri belli olmadığı için bir süre beklemek ve alım veya satış yapmamak piyasada en iyisi olabilir.

Eğer alım yapan yatırımcı iseniz kısa vadede kayıplar olabilecek olduğunu ancak bunların panik satışlara sebep olursa daha fazla kayıplar yaşayabileceğini hesaba katmak gerekir. Orta vadeli yatırımcıların herhangi bir işlem yapmadan piyasayı izlemesi ise en doğru karar olur. Piyasadaki değişimler bir süre düşüş eğiliminde olabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu