Bitcoin 8.300 dolar, hacim 250 milyar dolar oldu

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin son zamanlarda en iyi yükselişleri gördü. Kripto para birimlerinin fiyatında son yükselişler yatırımcılara büyük oranda kripto para sahibi olmalarına fırsat verirken, aynı zamanda kripto para yatırımlarının değerinin artmasında ve buna paralel olarak kripto para birimlerine olan güvenin artmasında çok büyük bir rol oynadı. Yatırımcılar, Bitcoin fiyatının yükselmeye devam ediyor olması sonrasında yaşanan ufak bir süre düşüşün değeri ne kadar düşürebilecek olduğu hakkında endişeye neden olduğunu ifade etseler de bir süredir kripto paraların değerinde tekrar düzelme var.

Bitcoin yakın zamanda 300 dolardan daha fazla 350 dolar kadar fiyatında düşüş olmasına rağmen bugün tekrar 8.300 dolara yakın bir seviyeye kadar büyük fiyat artışı gördü. Bu fiyat artışından sonra ise kripto para piyasalarında yatırımcıların sektöre dair bakış açısında bazı yeni bir takım olumlu algılar başladığı, geçmişte kripto para yatırımcısı olan ancak 20 bin dolar seviyesinde iken satıp daha sonrasında kripto para almayan kimselerin bile 250 milyar doları geçen kripto para piyasası hacmine tekrar büyük bir güven duyarak yatırım yaptıkları iddia edildi.

Kripto para birimlerinin kısa zamanda yükselmesi ve yatırımcılara bu kadar kısa zaman içerisinde büyük kazançlar getirmesi kripto para yatırımcısı olan olmayan herkesin tüm dikkatinin kripto paralara çevrilmesinde büyük rol oynadı. Bitcoin 10 bin dolar olursa piyasa hacminin 300 milyar dolara kadar bir an için olsa bile değer kazanması ve bu noktaya kadar yükselmesinin her an mümkün olduğu ifade edildi.


error: Kopyalama Engellendi!