Bitcoin 8.400 Dolara Yükseldi

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatı bugün gün içerisinde yükselmeye devam etti. Fiyatı yükselen kripto paranın değerinin ne kadar yükselecek olduğu hakkında gün içerisinde 8.400 doları geçecek olduğunu ifade eden bazı tahminler olsa da bu konuda beklentiler kesin değildi. Bazı yatırımcılar, bugün içerisinde Bitcoin fiyatında belirgin bir artış olabileceğini, bu artışın 100 doların üzerinde, 500 dolar seviyesinin altında olabileceğini düşünüyordu.

Bitcoin’i yükseltecek olan en iyi hamleler arasında yine kripto paranın ticaret savaşları, menkul kıymetlerdeki düşüşler, ve piyasalardaki güven ortamında kırılmaların yaşanması sebep olarak gösterildi. Bitcoin fiyatı gün içerisinde artarken, 8.400 dolar seviyesini görmesi piyasalarda güven verici hamle oldu.

Bitcoin’in yükselmesi ile altcoinlerde yerinde durmadı ve LTC dahil ilk 20 altcoinde yükseliş oldu. Bitcoin’in 8.400 dolara yükselmesi bazı yatırımcıların beklentilerini bugün gün içerisinde karşılamazken, yatırımcıların 8.400 dolar beklentisinin direnç seviyesi olarak görülen bu noktayı geçmesi daha büyük Bitcoin fiyatı artışları için yeni bir destek seviyeleri yaratmış oldu.

En büyük 20 kripto para birimi arasında kayıp yaşayan ise %11 ile BNB oldu. Binance Coin bu kez değer kaybı yaşayan altcoin arasında yer aldı.

Yazı zamanında, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 266 milyar dolar olup, bir hafta önce bildirilen değerden yaklaşık %3,87 daha düşüktür.

Binance, özellikle Amerika Birleşik Devletleri merkezli bireysel ve tüccarlara hizmetlerin kısıtlanmasını içeren kullanım koşullarını güncellediğini duyurmasının ardından BNB ve bazı kripto para birimlerinde düşüş oldu.


error: Kopyalama Engellendi!