Kripto Para Haberleri

Bitcoin Açık Pozisyonları BitMEX’te 1 Milyar Doları Geçti

Dünyanın en büyük kripto para türevleri platformu olan BitMex’teki Bitcoin Açık pozisyonlarının (OI) sayısı şu anda 1 milyar doları geçti ve 1,5 milyar dolara yaklaşıyor.

Tarihsel olarak, 1 milyar dolar seviyesi bir psikolojik seviye olmuştur ve tüccarlar tarafından yaklaşmakta olan dengesizliğin bir ipucu olarak görülmektedir.

Şua anda Bitcoin Açık Pozisyonları 1,3 milyar doların üzerinde ve BitMex’in CEO’su Arthur Hayes şimdi “havai fişekleri” görmeyi bekliyor.

Bitcoin Açık Pozisyonları Nedir?

Açık Pozisyonlar, platform tarafından sunulan dayanak varlık için henüz kapatılmamış olan BTC ile ilgili açık sözleşmelerin sayısını gösteren bir ölçüttür.

Miktara ve miktarın fiyatla ilgili birliğine ve BTC hacimlerine göre tüccarlar yükseliş, düşüş veya nötr sinyalleri seçebilirler.

Özellikle, geçtiğimiz ay BTC fiyatları %30 yükseldi ve bu etkileyici harekete güçlü ticaret hacimleri ve açık pozisyonların sayısındaki artış oldu eşlik etti.

Açık pozisyonlar ne kadar yüksek olursa daha yüksek fiyatlar ve artan ticaret hacimleri ile temel momentum daha güçlüdür.

Ayrıca bu pozisyonların artışı tüccarların ve yatırımcıların BTC varlıklarını önümüzdeki günlerde daha iyi fiyat beklentileri ile tasfiye etme isteksizliğini de ortaya koyuyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  En İyi 10 Alternatif Kripto Para 6 Ayın En Düşük Seviyesinde

Diğer taraftan açık faiz yükselirken fiyatlar ve hacimler düşüyorsa tüccarların durağan koinlere için pozisyonlarından çıkmaları tavsiye edilir, çünkü altta yatan eğilim zayıf kalır.

Şu anda BTC fiyatı durgun. Eğer BTC boğaları önemli bir direnç seviyesi olan 9.500 doların üzerine çıkamazsa, fiyatlar 1 milyar doları aşan açık faizlerin sayısına rağmen gerileme olabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu