Anasayfa Bitcoin Bitcoin Adresleri Zirve Yaptı: Son 3 Ayın En Yükseğinde...

Bitcoin Adresleri Zirve Yaptı: Son 3 Ayın En Yükseğinde...

Bitcoin

Bitcoin ağındaki yeni adreslerin sayısı son zamanlarda üç ayın en yüksek seviyesine çıktı, ancak ücretler aynı şekilde ilerlemiyor. Peki bunun anlamı ne olabilir?

Bitcoin Adresleri Zirve Yaptı: Son 3 Ayın En Yükseğinde...

Bitcoin (BTC) ölçümleri, son zamanlarda 31.000$'a çıkan yükselişin ortasında karışık duygulara işaret ediyor. Özellikle, Bitcoin ağındaki yeni adreslerin sayısı son zamanlarda üç ayın en yüksek seviyesine çıkarken, ücretlerin dört ayın en düşük seviyesine düşmesi, ağ etkinliğinin azaldığını gösterebilir.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Glassnode, bu ölçümleri iki ayrı açıklamada duyurdu. Blockchain veri kaynağına göre, Bitcoin ağındaki yeni adreslerin sayısı son zamanlarda 20.360'a fırladı.

Ağ, yedi günlük hareketli ortalama üzerinde bu kadar çok yeni eklenen adresi en son Nisan ayında gözlemlemişti. Bu ölçüm, kullanıcı etkinliğinde ve dünyanın önde gelen kripto para birimine olan ilgide önemli bir artış olduğunu gösterir.

Yeni adreslerin sayısı, Bitcoin'in büyümesinin ve benimsenmesinin çok önemli bir göstergesi olarak hizmet ediyor. Yeni adreslerdeki son artış, potansiyel olarak piyasa gelişmeleri veya yatırımcı hissiyatı tarafından körüklenen varlığa olan ilginin yenilendiğini gösteriyor.

Bitcoin Adresleri Zirve Yaptı: Son 3 Ayın En Yükseğinde...

Bitcoin (BTC), üç gün boyunca altında işlem gördükten sonra kısa süre önce 31.000$ sınırını aştı. Varlık, 6 Temmuz'da bir yılın en yüksek seviyesi olan 31.500$'a çıkarak yükseliş tahminlerini tetikledi. Ancak, Bitcoin (BTC) sonunda günü 30.000 doların altında kapattığı için bu ralli kısa sürdü.

31.000$ işaretinin yeniden ele geçirilmesi, muhtemelen bu yükseliş duygularının yeniden canlanmasını tetikledi. Bu, piyasa katılımcıları tarafından öngörülen ralliyi sürdürmek isterken yeni adreslerdeki artışı yükseltti diyebiliriz.

Bitcoin Ücretlerinde Düşüş Yaşanıyor!

Ancak Glassnode tarafından sağlanan başka bir ölçüm, zıt bir eğilim ortaya koyuyor. Yedi günlük hareketli ortalama üzerinden ölçülen Bitcoin (BTC) işlemleri için ödenen toplam ücretler, dört ayın en düşük seviyesi olan 22.905 dolara ulaştı.

Bu metrik, Bitcoin ağında işlem yapma maliyetinin önemli ölçüde azaldığını gösteriyor. Bir ücret düşüşü, ticaret faaliyetinin azaldığını veya genel Bitcoin kullanımında bir durgunluğu gösterebilir.

Bununla birlikte, Glassnode grafiğine bir bakış, son zamanlarda ağ ücretleri ile Bitcoin fiyatı arasında ters bir korelasyon olduğunu ortaya koyuyor. Özellikle ücretler, Bitcoin'in 6 Mayıs'ta gözlemlenen 29.820$'lık yüksek seviyesinden sert bir düşüşle karşı karşıya kaldığı Mayıs ayında iki yılın en yüksek seviyesine fırladı.

Bitcoin (BTC), iki yılın en yüksek ücretlerinden sonra sonunda 25.811 dolara düştü. Ağ ücretlerindeki artış, piyasa katılımcıları ile birlikte Bitcoin fiyatındaki Mayıs ayı ortası düşüşü ortasında token dağıtmaya çalışırken artan satış baskısına bağlanabilir.

Bu arada Bitcoin (BTC), son 24 saatte %0,71 artışla 30.430 dolardan işlem görüyordu. Ağ ücretlerindeki bu düşüş, boğalar 31.000$ eşiğinin üzerinde bir pozisyonu mühürlemeye çalışırken, artan yükseliş duygularıyla aynı zamana denk geldi diyebiliriz.

Bitcoin Adresleri Zirve Yaptı: Son 3 Ayın En Yükseğinde... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar