Bitcoin Haberleri

Bitcoin ağında şimdiye kadarki en yüksek kullanıcı etkinliği görüldü

Bitcoin ağı, salı günü BTC blockchaindeki aktif kullanıcı sayısı açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin kısa süre önce, dünya genelinde çoğu kripto para borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi 19,888 dolara kadar çıktı. 1 Aralık’ta görülen bu fiyat artışı, Bitcoin’in son üç yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ikinci kez çok yaklaşmasından sonra gerçekleşti.

BTCUSD Bitcoin (BTC) Fiyatı - 1 Bitcoin Kaç TL Oldu

Bitcoin ağında kullanıcı rekoru kırıldı

Yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseliş Bitcoin’in diğer temel metriklerini de etkilemeye başladı. Blockchain analiz firması Glassnode tarafından sağlanan ağ verilerine göre Bitcoin blockchaini salı günü 432,451 aktif cüzdana ulaştı. Bu, 430.000’den daha fazla kişinin son 24 saat içinde ağ üzerinden para göndermek veya almak için aktif olarak Bitcoin cüzdanlarını kullandığı anlamına geliyor.

Glassnode 9 Aralık 2017’de ulaşılan bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesin 410.972 olduğunu söyledi. Stack’in kurucu ortağı Matthew Dibb Bitcoin ağındaki aktif kullanıcı sayısının, Mayıs ayındaki halvingden sonra sürekli olarak yükseldiği belirtti. Genel olarak Bitcoin ağındaki artan aktif kullanıcı sayısı BTC blockchain ağının benimsenmesinde büyük bir artış olduğunu göstermektedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Winklevoss Kardeşler Bitcoin Zengini Olarak Gündemdeler

Lider kripto para Bitcoin 11 Mayıs 2020’de 3. madencilik ödülü yarılanma etkinliğini gerçekleştirdi. Son birkaç ay içinde, BTC ağındaki aktif varlıklar %70 artarken, Bitcoin’in fiyatı %100’ün üzerinde artarak neredeyse 20.000 dolara çıktı.

Bitcoin boğa hareketi tam tersine dönmeden önce 1 Aralık 2020’de Binance’da fiyat 19.888 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte en yüksek seviye rekoru tazelendikten sonra BTC ani bir şekilde düştü. Bitcoin şu anda dolardan ve Türk Lirasından işlem görüyor.

BTCUSD Bitcoin (BTC) Fiyatı - 1 Bitcoin Kaç TL Oldu

Hem Bitcoin ağı hem de Bitcoin fiyatı büyüyor

Bitcoin ağında bulunan aktif kullanıcıların hem sayısı hem de Bitcoin fiyatı rekor seviyelere bir gün içinde çıkmadı. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde kurumsal şirketlerin kripto para piyasasına girmesi ile Bitcoin fiyatı muazzam bir büyüme kaydederek adeta patlama yaptı. Ayrıca Bitcoin ağındaki aktif kullanıcıların sayısı son birkaç aydır istikrarlı bir şekilde artıyor. Bu nedenle Bitcoin ağı boğa koşusundan çok daha önce büyümeye başlamıştır. Bu hareket genel olarak kripto paranın benimsemesinde doğal bir artış yaşadığından kaynaklanmaktadır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyatı Yüzde 3.3 Düştü

Bazı analistler, Bitcoin ağ faaliyetteki artışın bir fiyat rallisi işareti olduğuna inanıyor. Bitcoin’in daha fazla kullanılması BTC’ye daha fazla talep duyulduğu anlamına gelir ve bu da nihayetinde fiyatın yükselmesine neden olur. Bitcoin 20.000 dolarlık direncini geçmeye hazırlanırken, BTC ağındaki aktif kullanıcı sayısı önümüzdeki haftalarda daha da artabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu