Kripto Para Haberleri

Bitcoin’in Aktif Arzı 6 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştı

Önde gelen kripto para Bitcoin’in halvingine yaklaşırken Bitcoin’in aktif arzı altı ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bitcoin halvinginin mayıs ortasında gerçekleşmesi bekleniyor.

Glassnode’a göre, insanlar son zamanlarda Bitcoin’i cüzdanlarından çıkarmakta tereddüt ediyorlar. BTC arzı, bugün 6 ayın en düşük seviyesi olan 1.127.509.287’ye düştü. BTC’nin halvinginden sonra BTC’ye olan talebin sabit kaldığı bir durumda madenciler tarafından üretilen az miktarda BTC’nin fiyatı arttıracağı iddia ediyor.

Bitcoin Sahipleri HODL Yapıyor

Daha fazla kripto para yatırımcısı, son 6 ay içinde varlıklarını daha az aktif bir şekilde kullanıyor. Rapora göre, son altı ay boyunca borsalarda ticareti yapılan toplam Bitcoin’in piyasa değeri 101.305.490.541,69 dolar oldu. Ayrıca, son üç ay içinde 1.000 BTC’den fazlasına sahip olan kripto para cüzdan sayısı yaklaşık 1000 azaldı. Bu yatırımcılar kripto para borsalarından yatırımlarını özel donanım cihazlarına aktarıyor olabilir.

Bitcoin Düşük RSI ile Halvinge Gidiyor

Önde gelen kripto para, tahminen 12 Mayıs’ta halvinge gidecek. Madencilik blok ödülleri %50 oranının azalarak blok başına 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Bitcoin tarihinde ilk kez, düşük Göreceli Güç Endeksi seviyeleri ile halvinge gidiyor. Bitcoin RSI göstergesi, kripto paranın aşırı satılıp satılmadığını veya aşırı alım olup olmadığını ölçen bir ticaret göstergesidir. Şu anda Bitcoin RSI göstergesi, kripto paranın halvingine haftalar kala tarihsel olarak düşük seviyelerde. Şu anda Bitcoin son yedi günde yaklaşık %3 düşüşle 7.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu