Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri

Bitcoin, Arjantin Pesosundan Daha İyi Durumda!

Güney Amerika’daki pek çok ülke, ekonomik sorunlar ile karşı karşıya. Başta Venezuela olmak üzere Arjantin, Brezilya ve birçok farklı ülkede bu konuda ciddi problemler var.

Arjantin bu ülkelerden biri oldu ve değer kaybeden bir ekonomi ve yüksek enflasyonla mücadele etmeye devam eden ülkeler arasında.

Son raporlar Bitcoin [BTC] satın alan ve mevcut tutan insanların Arjantin Pesosu yerine Bitcoin [BTC] tercih etmesi durumunda değer kaybının daha az olduğunu ortaya çıkardı ve kripto para birimlerinin ülke ekonomisinden daha iyi seyir gösterdiği ve sürekli olarak yeni rekor kırmayı başardığı belirtildi.

Arjantin ekonomisi artık geri dönüşünün çok zor olduğu bir duruma girdi. Ülke ekonomisi ciddi sorunlar ile karşı karşıya ve bunun sonucunda kritik sorunlar yaşamaya devam edecekler. Ülke ekonomisinde yaşanan sorunların oranının artması ve buna bağlı olarak kritik sorunların devam etmesi bekleniyor. Ülke ekonomisindeki bu kritik sorunların boyutunun gelecekte daha büyük oranda artmasının da mümkün olduğu belirtiliyor. Mevcut Arjantin hükümetinin ülkeyi ekonomik krize sürüklemede tepki çektiği belirtilmekte.

Büyük bir Bitcoin yatırımcısı ve yorumcularından olan Tim Draper, son zamanlarda Cumhurbaşkanı Macri’ye Peso’yu değiştirmesini ve Bitcoin [BTC] kullanmanın ülke ekonomisini önemli ölçüde iyileştirmek amacıyla Arjantin ulusal para birimi olarak ilan etmesini önermiş ancak bu önerisi nedeniyle tepki çekmişti. Yapılan bu öneri sonrası ülkede tepki çeken hükümet karşıtı eylemler yapılmıştı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu