Altcoin Haberleri

Bitcoin artarken DeFi tokenleri neden düşüşe geçti?

ABONE OL:

Şu anda Ethereum ağında bulunan çoğu merkezi olmayan finans (DeFi) tokeni kırmızı renkte. DeFi tokenleri bugün, bu hafta ve bu ay sürekli değer kaybetti. Küçük bir ayı piyasasında olduğu söylenilen günümüz DeFi piyasası her zaman görülen heyecan sonrası düşüşe tanıklık ediyor.

DeFi düşüşü her yerde hissediliyor

Bitcoin’in Ethereum ağında tokene dönüştürülmüş hali olan WBTC bugün ve bu hafta den çok eğer kazanan DeFi tokeni oldu. WBTC son 7 gün içinde %4,96 yükseldi. Aave ise son 7 gün içinde %5,3 değer kaybederek 10. sırasını kaybederek 13. sıraya geriledi. Bu düşüş ile Aave ilk 10’da yer alan ve en kötü düşüşü yaşayan token oldu.

Compound ve diğer tokenler bu hafta %20’ye yakın düşüş yaşadı. Bu hafta, Chainlink %8,27, Yearn.Finance %18, Uniswap %18 ve Synthetix Network Token %22,13 değer kaybetti.

https://coinmarketcap.com/defi/

DeFi tokenleri neden düşüyor?

DeFi tokenlerin küçük bir düşüş trendi olduğunu görmemek imkansızdır. Bunun nedeni ise bu tokenlerin çok hızlı bir şekilde çok fazla yükselmiş olmasıdır. Kripto para endüstrisine yeni katıldıklarından dolayı bu tokenler şu anda temel destek seviyelerini aramaktadır. Bu tokenlerin çoğunda yüksek enflasyon olduğunu unutmamak çok önemlidir. DeFi tokenlerinde talep enflasyon oranına ulaşamaz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Brian Kelly'den alt koin açıklaması

Çoğu DeFi tokeninin kaynağı bir kâr ve zarar elde eden şirketlerdir. Yine de bu tokenlerin birkaçı kullanıcılarına tokeni tutma ödülleri/kâr payları verir. Bazı DeFi tokeni yaratıcıları ise kendi tokenlerini daha ucuz bir fiyattan satın alır. Bunun bir benzerini her çeyrekte Binance Coin (BNB) yapmaktadır. Yine de BNB aylardır hala toplamda 4 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir.

Ethereum ve DeFi arasında hala gelişmesi gereken bağlar vardır. Son aylarda bu tokenlerde yerel tavan seviyeleri görüldüğünden dolayı yatırımcılar güvende hissetmek için ETH’ye geçmiş olabilir. Tüm bunlar ETH fiyatı yükseltebilir ve DeFi’nin ETH’nin işine yarayıp yaramayacağı sorunsalına cevap verebilir. Yatırımcılar ETH geçişiyor olsa bile DeFi tokenleri boğa hareketli sergilediğinde Ethereum 500 dolara kadar yükselmiştir. DeFi açısından Ethereum ağının sunduğu sınırlı kapasite bu tokenlerin yükselişini engellemiş olabilir.

Tüm bu sorun iddialarını çözebilecek tek şey DeFi endüstrisinin olgunlaşıp olgunlaşmadığıdır. Belki DeFi tokenlerinde görülen bu küçük ayı piyasası kısa süre içinde sona erebilir. Alt sezonlarının gelip gittiği gibi zaman içinde DeFi ayı ve boğa marketleri yer değiştirecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  YFI, Binance Listelemesinden Sonra %55 Arttı

“DeFi öldü mü?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/son-dakika-defi-oldu-mu/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu