Bitcoin Haberleri

Bitcoin ATM Sayıları, Tüm Dünyada Hızlı Bir Şekilde Artıyor

Coin ATM Radar tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ATM’leri dünya genelinde güçlü bir artış kaydediyor. Mayıs 2020’de Bitcoin ATM sayısı en 7,756 iken şu anda kripto para yatırma ve çekme işlemlerini kolaylaştıran ATM’lerin sayısı Mayıs 2021’de 19.452 olarak ölçüldü.

Bu Bitcoin ATM’lerinin büyük bir kısmı ABD’de çalışıyor. ABD’de kurulan kripto para ATM sayısı, Mayıs 2020’de miktardan 5.635’ten artışla 16.378’e yükseldi.

Son zamanlarda Bitcoin Depot, dünya çapında 2.500’den fazla kripto para ATM’si kurduğunu iddia etti, bunların çoğu da ABD’de bulunuyor. Nisan ayında firma ABD’de 355 yeni ATM kurdu ve şu anda 2021’de %200’ün üzerinde artış kaydetti.

Atlanta merkezli Bitcoin Depot, kripto para birimi ATM’lerinin sayısındaki keskin artışı kripto para birimi anlaşmalarının ve kripto para birimi varlıklarının benimsenme konusundaki popülaritesindeki artışa borçludur. ABD’ye benzer şekilde, Kanada’da Coin ATM Radar, Bitcoin ATM sayısının 2020’de 718 iken yılbaşından bugüne kadar 1.362’ye çıktığını açıkladı.

Bitcoin ATM Sayıları, Tüm Dünyada Hızlı Bir Şekilde Artıyor –

Avrupa bile aynı bir yıllık dönemde ATM kurulumlarında 1.142’den 1.306’ya çıktı. Yine de Bitcoin ATM kurulum sayısı İngiltere’de düşüşe geçti. İngiltere’de, geçen yıl Mayıs ayında 274 Bitcoin ATM’si var iken şu anda Bitcoin ve kripto para birimlerini destekleyen yalnızca 181 kripto para birimi bulunuyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyat Analizi 28 Nisan 2020

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çok güzel bir site ve etherium coini gayet güzel duruyor. calismalariniz ve sitenizdeki argümanlar profesyonel iş yaptığınızı gösteriyor enkaza sürede deneme alımları yapacagim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu