Anasayfa Bitcoin Bitcoin ATM'lerinde Düşüş Rekoru: Mart Ayı ATM'lerin Sonu Oldu

Bitcoin ATM'lerinde Düşüş Rekoru: Mart Ayı ATM'lerin Sonu Oldu

Bitcoin

Bitcoin ATM genişlemesi tarihindeki en büyük düşüş, 3.600'den fazla kripto ATM'nin çevrim dışı olmasıyla Mart ayında gerçekleşti...

Bitcoin ATM'lerinde Düşüş Rekoru: Mart Ayı ATM'lerin Sonu Oldu!

CoinATMRadar verilerine göre Mart 2023, düşüşlerine rağmen Bitcoin ATM'leri için rekor bir aydı. Gerçekten de, yalnızca geçen ay 3.625 kripto ATM'nin çevrim dışı olduğu görülüyor.

Ocak ayında zaten 1588 Bitcoin ATM'si, ardından Şubat'ta -275 ve şimdi -3.625 düşüş gören 2023'te mutlak bir karşı eğilim.

Yine de 2022'nin uzun kripto kışına rağmen, dünya çapında Bitcoin ATM'lerinin sayısı da düştü, ancak negatife gitmedi. Temel olarak, aylık olarak kurulan ve kaldırılan kripto ATM'lerindeki net değişiklik, kurulumlarda sürekli büyüme kaydederek her zaman pozitif kaldı.

Bununla birlikte, 2023'te durum gerçekten değişti ve eğilim, Mart ayının Bitcoin ATM kurulumları açısından en kötü ay olarak öne çıkmasıyla tam olarak normal olana tersine döndü.

Bitcoin ATM Kurulumlarını Geride Bırakan Kaldırma Sayısı

Geçen ayki kurulum sayısına kıyasla Bitcoin ATM kaldırma sayısındaki bu artışa rağmen, en son Coin ATM Radar iletişimine bakıldığında, 31 Mart 2023'te kaydedilen en son "yeni giriş" buradadır.

General Bytes, BitAccess ve Genesis Coin ile birlikte fiziksel kripto ATM'lerinde mevcut liderlerdir.

Bahsi geçmişken, General Bytes'in kendisi de Mart ortasında güvenlik sorunları yaşamıştı ve müşterilerinin fonlarını tamamen kaybetmişti ve gerçekten de, Bitcoin ATM üreticisi bu kayıpları tazmin etme sözü vermişti.

Bitcoin ATM Kullanım Oranlarının En Yüksek Olduğu Ülkeler Raporu

Son zamanlarda Trading Browser, en yüksek Bitcoin ATM kullanım oranlarına sahip ülkeler hakkında bir rapor yayınladı.

Bu rapor, daha fazla kripto ATM'ye ev sahipliği yapan ülkeler ile nüfusun alternatif finansal çözümü benimseme eğiliminin daha yüksek olduğu ülkeler arasında var olan eşitsizliklere dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Temel olarak rapor, farklı benimseme oranlarına sahip 14 ülkede Bitcoin ATM'lerinin sayısını, nakit ödemeleri, banka hesabı olmayan nüfusu, kripto mülkiyet yüzdesini ve toplam nüfusu analiz etti.

Bu çalışma, kripto benimseme seviyesinin, nüfusun nakit ödemelere ve banka hesaplarına nasıl bağlı olduğuna bağlı olduğunu ortaya koydu.

Bitcoin ATM'lerinde Düşüş Rekoru: Mart Ayı ATM'lerin Sonu Oldu!

Somut bir örnek vermek gerekirse Meksika, insanların %60'ının banka hesabına erişimi olmayan bir nüfusa sahip ancak 46 Bitcoin ATM'si ile listede ikinci sırada yer alıyor. Sadece bu da değil, Meksika nüfusunun %3,4'ü kripto varlıklarına sahip ve bu, Norveç ve Danimarka gibi gelişmiş ülkelerin benimseme oranının üç katı.

Güney Afrika nüfusunun %31'i banka hesabı kullanmıyor, ancak 21 kripto ATM kurulu ve nüfusun %10'u bir çeşit kripto para birimine sahiptir.

Bu akıl yürütmeyi takiben, İskandinav ülkeleri İsveç, Danimarka ve Finlandiya'nın nasıl %1'lik rekor bir nakit ödeme oranına sahip olduğunu ve nüfusun yaklaşık %100'ünün geleneksel bankalara bağlı olduğunu anlamak kolaydır.

Bitcoin ATM'lerinde Düşüş Rekoru: Mart Ayı ATM'lerin Sonu Oldu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik