Kripto Para Haberleri

Bitcoin ATM’lerinin Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Bitcoin ATM’lerin sayısı her geçen gün artıyor. Aslında, 2016’dan beri, dünya genelinde 3600 ek makine ile Bitcoin ATM’lerinin sayısı %720 arttı.

Bilmeyenler için, Bitcoin ATM’leri, halkın nakit, bankamatik veya kredi kartı kullanarak Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almasına izin verir. Çoğu ATM, müşterilere yalnızca kripto para satar, ancak kripto para da satın alınabilecek bazı ATM’lerden vardır.

Coin ATM radarının son istatistiklerine göre, 2016’dan bu yana Bitcoin ATM’lerin sayısı yılda yaklaşık olarak iki kat arttı. Son üç yılda 3.800 yeni Bitcoin ATM’si kuruldu ve bunların 2100’ü geçen yıl kuruldu. Bu ATM’ler ortalama %9’un altında bir işlem ücreti alırlar

Çevrimiçi borsalar genellikle daha düşük işlem ücretlerine sahiptir çünkü nakit ve fiziki altyapıyı kullanma ihtiyaçları çok daha düşüktür. Coinbase banka alımlarında %2,0 işlem ücreti ve kredi kartı işlemlerinde %4,5 ücreti alır

Neredeyse tüm kripto para ATM’leri Bitcoin sunar, ancak bu makinelerin çoğu piyasada Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi birkaç başka kripto paraları da sunar.

ABD’nin önde gelen kripto para ATM şirketlerinden biri olan Coinme, şirketin ülke genelinde Bitcoin ATM ağını güçlendirdiğini iddia etti.

Coinme sökülmesinin müdürü Dom Garret, ATM’lerin çevrim içi alternatifler üzerinde nasıl faydalı olacağı hakkında konuştu.

“Mevcut finansal sistemde olduğu gibi dijital para birimi ekonomisinde yer almak isteyenler için de engeller var. Bir banka veya bankamatik kartına erişimi olmayanlara ya da sadece nakit kullanan kişilere fiziksel makineler, insanların dijital döviz ekonomisine girmek için güvendikleri ideal bir aracılığı temsil ediyor.”

Her ne kadar Bitcoin ATM’lerinde ücretler yüksek olsa da ilave güvenilirlik ve erişilebilirliğin, özellikle güvenilir çevrim içi alışverişlere kolay erişimi olmayanlar için Bitcoin’in tüketici kullanımını artırması muhtemeldir. “Hem kullanıcı sayısında hem de işlem miktarlarında yıldan yıla büyüme görmüş olsak da müşterilerin türü günlük limite kadar (2.500 dolar) satın almak isteyenler, dijital paraları yavaş yavaş test edenler ve ATM’den eve para gönderenler gibi hep değişiyor.”

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu