Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin ATM’lerinin sayısı giderek artıyor

ABONE OL:

ABD ve AB’de kripto para ATM’lerinin sayısı giderek artıyor. Son olarak DigitalMint ve Circle K arasında yapılan görüşmeler sonucunda ABD’de 20’den fazla yeni market ve petrol istasyonunda Bitcoin ATM’lerinin yerleştirilmiş olması yatırımcıların bu konuda Bitcoin ATM’sine erişim şansının bundan sonrası için daha çok olduğunu doğruladı. Bitcoin ATM rakamlarının giderek büyümesi ve ABD’de artık neredeyse herkesin bu cihazlar üzerinden kripto para birimi alabilecek hale gelmesi yatırımcıların sayısını gelecekte çok daha fazla artırma potansiyeline sahip.

DigitalMint ve Circle K arasında olan anlaşma sonucunda 20’den fazla Bitcoin ATM’si Nevada ve Arizona’daki market ve petrol istasyonlarına kuruldu. Bu ortaklık sonucunda Bitcoin ATM’lerinin güvenliği Circle K market ve petrol istasyonları tarafından sağlanacak ve olası bir güvenlik önlemi hatası olmasının engellenecek olduğu açıklandı. 24 saat açık Circle K market ve petrol istasyonlarının bu hamle ile rakiplerinden daha fazla dikkat çekebilecek olduğu, bunun ise bazı Bitcoin ATM’si arayan kimselerin daha fazla Circle K market ve petrol istasyonlarını ziyaret edeceği anlamı taşıdığının kanıtı olduğu iddia edildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme: Coin Cloud, Brezilya'nın ilk kripto para ATM'sini kurdu

Bitcoin ATM’lerinin sayısı giderek daha fazla artarken Türkiye’de de 1 adet Bitcoin ATM’si bir AVM’de var. Ne kadar ABD kadar fazla sayıda Bitcoin ATM sayısına sahip olan ülkeler olmasa da gelecekte bunların olmaması için hiçbir sebep yok. Bu sayının giderek daha fazla artacak olduğunun Bitcoin yatırımcılarının sayısını da artıracağı kesin.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu