Bitcoin Haberleri

Bitcoin ATM’si Kullanırken Yapmamanız Gerekenler

Son birkaç ayda gündeme gelen Dogecoin ve Bitcoin sorunları sayesinde kripto para en popüler şey oldu . Bu, insanları Bitcoin ile çok ilgilendirdi ve daha derine indikçe Bitcoin ATM’lerini bulacaksınız.

Bitcoin ATM’leri normal bir ATM’den farklı değildir. Aynı zamanda normal bir ATM gibi itibari para birimini de serbest bırakırlar, ancak daha az görülürler. Bu ATM, Bitcoin’inizi fiat para birimine veya tam tersine dönüştürmenize olanak tanır. Bunun için bir Bitcoin cüzdanına kaydolmanız gerekir ve bunun için ödeme yapmanın birçok yolu vardır.

Bitcoin ATM'si Kullanırken Yapmamanız Gerekenler - Koinbox.Net

Bir Bitcoin ATM’si gerçekten yararlıdır. Kullanıcılara anonimlik verir ve herhangi bir işlem için gerekli olan tüm KYC düzenlemelerini atlar. Çoğu insan KYC düzenlemelerini büyük bir güçlük olarak görür ve genellikle mahremiyetlerini ihlal ettiklerini düşünür. KYC, hileli işlemlerden kaçınmak için var olsa da, bazı insanlar tüm bu dokümantasyon prosedürlerinden kaçınmak isteme eğilimindedir.

Bu ATM’ler, tüm bu yasallıkları atlamanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, bazıları işlem tutarları büyükse sizden kimlik isteyebilir, ancak bunlar bir güçlük olmayacaktır. Sharecast.com gibi web siteleri Bitcoin işlemleri hakkında daha fazla bilgi verir. Birkaç kurala uymanız koşuluyla, Bitcoin ATM’lerinin avantajları çoktur.

Bitcoin ATM’leri de uygundur çünkü herhangi bir kripto borsası ile uğraşmanıza gerek yoktur. Tek ihtiyacınız olan bir banka hesabı ve itibari paraları saklamanıza izin veren PayPal gibi bir e-cüzdan. Bitcoin ATM’leri ayrıca nakit kabul etme ve dağıtma seçeneklerine sahiptir, bu nedenle doğrudan nakit de kullanabilirsiniz. Bu ATM’ler ayrıca kripto para birimiyle uğraşmak için teknolojide akıcı olma ihtiyacını da ortadan kaldırır.

Ancak Bitcoin ATM kullanırken kolaylıkla yapılabilecek bazı hatalar vardır. Bunlar önlenebilir ve böyle bir ATM kullanırken bunları akılda tutmak önemlidir.

1. Geri dönüşü olmayan ve yanlış işlemler yapmak

Bitcoin ATM'si Kullanırken Yapmamanız Gerekenler - Koinbox.Net

Kripto para birimiyle uğraşmak ve işlem yapmak geri döndürülemez olabilir. Bu nedenle, parayı kriptoya çevirdiğinizde ve işlemi başlattığınızda, ayrıntıları doğruladığınızdan ve ödemenin gerçekleşmesini istediğinizden emin olun.

Bitcoin transfer edildikten sonra işlemi iptal etmek imkansızdır. İşlem onaylanmazsa iptal edebilirsiniz. Bu nedenle, bir işlemi yaptıktan sonra işleminizin onaylandığından emin olun. Girmeniz gereken işlem ayrıntılarındaki herhangi bir hata, paranızı kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle, QR kodlarını kullanmanız önerilir.

2. Komisyon ücretlerinin fazlalığı

Bitcoin ATM’leri çok fazla ücret aldığından bu önemli bir adımdır. İşlem tutarının yüzde 6 ila 12’sine kadar, hatta bazen yüzde 15’e kadar çıkabiliyor! Bunun nedeni, anonimliğin garanti edilmesidir, bu nedenle ATM ücretleri kullanım yerine ve sıklığına bağlıdır.

Bundan kaçınmak istiyorsanız, bir Bitcoin değişim platformu kullanmanız gerekir. Ücretleri bilmediğiniz için bir işlemde takılıp kalmak kolaydır, bu nedenle her zaman biraz fazladan tutun.

3. E-cüzdan sorunları nedeniyle takılma

Sorunsuz işlem yapabilen iyi ve istikrarlı bir cüzdan zorunludur. Birçok kişi, kripto para birimi işlemlerini hızlı bir şekilde işleme koymayabilecek e-cüzdanlardan yararlanır . Bu, Bitcoin işlemlerini gerçekleştirirken büyük bir hayal kırıklığına yol açar.

Kriptoyu sorunsuz bir şekilde transfer etmek için ATM’den yararlandığınızda normalde bir QR kodu onayı veya kaydı vardır. ATM’den Bitcoin satın almak, istediğiniz zaman telefonunuzun e-cüzdanından transfer etmenizi sağlar.

4. Bitcoin ATM’lerinin Sınırını Aşmak

Bitcoin ATM'si Kullanırken Yapmamanız Gerekenler - Koinbox.Net

İken Bitcoin alışverişi fiat para birimi için, akılda işlem tutarları sınırlarını tutun. Limitler genellikle 2.000 ila 9.500 ABD Doları arasındadır ve bu yine değişir. Hırsızları önlemek için yalnızca sınırlı bir miktar tutulur ve bu şekilde ATM, büyük işlemlerin yürütülmesi için KYC yetki alanlarının dışında kalır.

Bu genellikle bir işlem yapmak için gelen insanlar tarafından gözden kaçırılır. Birçok kişi büyük miktarlarda para çekmeye çalıştı ve başarısız oldu. Bu, işlemlerin takılmasına ve zorluklara neden olur. Herhangi bir önemli işlem yapmadan önce ATM bakiyesini kontrol edin.

5. Kullanımınız için uyumlu olmayan bir Bitcoin ATM’si bulma

ATM’ler çok çeşitlidir, çünkü bazıları yalnızca Bitcoin satın almaya izin verirken, bazıları yalnızca satmaya izin verir ve çok azı her ikisine de izin verir. Bitcoin için tasarlanan ATM’leri, yalnızca Bitcoin’i desteklemeyen diğer kripto para birimi ATM’leri için karıştırmak da kolaydır.

Bu, büyük ölçüde zaman kaybına veya kafa karışıklığına neden olabilir, bu nedenle belirli bir ATM’nin sunduğu hizmetleri kontrol etmek çok önemlidir. Bir Bitcoin ATM’sinde belirli bir işlemin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini önceden öğrenebilirsiniz. Bu size çok zaman kazandırabilir ve resmi Bitcoin işlemlerini stres olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin ATM’lerinin kullanılabilirliği

Bitcoin ATM'si Kullanırken Yapmamanız Gerekenler - Koinbox.Net

Bitcoin ATM’leri, bir kez alıştıktan sonra kullanımı çok rahattır. Kripto para birimini çok kolaylıkla satabilir veya satın alabilirsiniz. ATM’ler hala nadirdir ve çok az yerde bulunur, ancak talep arttıkça sayıları artacaktır. Cryptocurrency yükselen bir alandır, birçok insan onu satın alıyor ve yakında sorunsuz işlemler gerçekleştirmenin bir başka etkili yolu olacak. Ayrıca çok fazla mahremiyet sunarlar.

Şu anda, dünya çapında 70’den fazla ülkeye yayılmış binlerce Bitcoin ATM’si var. Bu sayılar önümüzdeki birkaç yıl içinde kesinlikle bir artış görecektir. Çevrenizdeki herhangi bir Bitcoin ATM’sini bulmanızı sağlayan verimli uygulamalar var. ATM’leri kullanarak sorunsuz Bitcoin işlemleri gerçekleştirmenize yardımcı olan birçok verimli cüzdan uygulamasının ortaya çıkmasıyla, kripto para birimiyle uğraşmanın bir sonraki tercih edilen yolu bu olabilir.

Sonuç

Bitcoin ATM’lerinin pek çok avantajı vardır. Bununla birlikte, dezavantajlar arasında yüksek bakım ücretleri ve işlem miktarlarına ilişkin sınırlar yer almaktadır, ancak bunlar ödeme kolaylığını telafi etmektedir.

Tesla’nın çevre için Bitcoin işlemlerini ortadan kaldıracağına dair açıklamasının ardından Bitcoin’in popülaritesi biraz düşerken, yine de güçlü olacak. Bu kripto para birimi, çağlar boyunca en eski ve en istikrarlı kriptodur ve yakın gelecekte sabit kalacaktır.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu