Bitcoin Haberleri

Bitcoin ay sonuna kadar 70.000 dolara çıkacak mı? Bir analist böyle düşünüyor…

Bitcoin, Nisan ayında 70.000 dolara doğru süpersonik bir boğaya hazırlanıyor gibi duruyor. En azından merkezi olmayan bir Oracle veri besleme girişimi olan Zap.org’un kurucu ortağı Nick Spanos buna inanıyor. Bir e-posta röportajında piyasa analisti, kripto para piyasasındaki iki büyük gelişme nedeniyle Bitcoin fiyatının yükseleceğini söyledi.

İlk olarak Nick Spanos, Coinbase Global Inc. hisselerinin Nasdaq Borsasında uzun bir süre duyurulan doğrudan listelemesinin Bitcoin fiyatlarını yukarı çekeceğini belirtti. Coinbase hissesi (COIN), daha muhafazakâr yatırımcıların kripto para birimlerini ve diğer dijital varlıkları benimsemeleri için bir geçit görevi görecektir.

Nick Spanos:

Coinbase’in yakında piyasaya açılması, ana akım piyasa yatırımcıları için özellikle heyecan vericidir. Bitcoin ve kripto para alanında merkezi bir rol oynayan bir şirketin hisselerini satın almak için daha doğrudan bir fırsata sahip olacaklar.

Bitcoin ETF’si gelir mi?

İkinci olarak analist, son zamanlarda Bitcoin yatırımı yapmak isteyen şirket sayısında bir artış olduğunu ve şu anda bu şirketlerin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Bitcoin destekli borsa yatırım fonu onayı istediklerini belirtti. SEC, düzenleyici belirsizlik ve fiyat manipülasyonu ile ilgili endişeleri gerekçe göstererek şimdiye kadar her bir kripto para ETF teklifini reddetti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika! Bitcoin güç kazanıyor, işte izlenilmesi gereken seviyeler:

Yine de çoğu kişi, özellikle Gary Gensler’ın SEC’in başkanlık pozisyonuna aday gösterilmesinden sonra ABD’nin ilk Bitcoin ETF’sini görebileceğine inanıyor. Gary Gensler, kripto para birimleri üzerine dersler verdi ve bir önceki SEC başkanı Jay Clayton’dan daha yumuşak görünüyor. Jay Clayton, Ripple Labs’ın XRP tokeni de dahil olmak üzere, SEC’in tartışmalı menkul kıymetler yasası kapsamında birçok ICO projesini dibe sürüklemesiyle ünlüdür.

Bir Bitcoin ETF’si başlatmak isteyen Bitwise Asset Management’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, bu yeni türev sınıfının kripto para piyasasına çok daha fazla sermaye getirebileceğine inanıyor. Kanada’daki ilk Bitcoin ETF’si, Şubat ayındaki lansmanından bu yana 1 milyar dolardan daha fazla varlık biriktirdi.

Nick Spanos, bu yükseliş hikayesine benzer bir tahmin ile ABD’de bir Bitcoin ETF’si arayan şirket sayısının artması ile fiyatın Nisan ayı sonunda 70.000 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini belirtti.

Bitcoin Teknik Görünümü

Teknik göstergeler de Bitcoin’in 70.000 dolar ve hatta bu seviyenin daha da üzerine doğru yükseldiğine işaret ediyor. Bunlardan biri şu anda yukarı yönde bir kırılma hareketi olabileceğini gösteren yükselen üçgen modelidir. Bu model bir varlığın yükseliş hareketini devam ettirdiğini gösteren bir yükseliş devam modelidir. Aşağıdaki grafik üçgeni göstermektedir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Uzmanlar uyarıyor! Bitcoin'de en kötü senaryoya hazır olun
Bitcoin ay sonuna kadar 70.000 dolara çıkacak mı? Bir analist böyle düşünüyor… –
http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Üçgenin üst trend çizgisinin üzerinde, en azından fiyat 70.000 dolara gönderecek bir patlama hareketi konusunda beklentiler yüksek. Genel olarak yukarı yönlü hedef ise üçgenin üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafeye eşit olarak hesaplanıyor. Şu anda bu modelin tepe seviyesi 80.000 dolarda yer alıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu