Anasayfa Bitcoin Bitcoin Balinası 6 Yıl Sonra Uyandı: Büyük Hareketlilik Var!

Bitcoin Balinası 6 Yıl Sonra Uyandı: Büyük Hareketlilik Var!

Bitcoin

Bitcoin balinası 6 yıl sonra uyanarak 56 milyon doların üzerinde BTC transfer etti.

Bitcoin Balinası 6 Yıl Sonra Uyandı: Büyük Hareketlilik Var!

Aktif olmayan bir Bitcoin adresi, 6 uzun yılın ardından aniden aktif hale geldi. Blockchain istihbarat şirketi PeckShield, daha önce aktif olmayan ve yaklaşık 2.100 BTC barındıran "13RLtG...PXs" adresinin yeniden uyandığını bir tweet aracılığıyla açıkladı.

BitInfoCharts'ın verilerine göre; bu Bitcoin adresi, BTC zulasını ilk olarak 19 Ekim 2017'de, değeri yaklaşık 11,8 milyon dolar iken aldı ve o zamandan beri değeri yaklaşık 56,3 milyon dolara yükselen varlıklarıyla önemli bir yatırım getirisi sağladı.

Değerdeki bu önemli artış, sahibinin büyük bir satış veya yeniden yatırım gibi yaklaşan bir etkinlik için hazırlanıyor olabileceği ihtimalini artırıyor.

PeckShield'in bulgularına göre; adresin sahibi, Bitcoin'lerini "1LGnp5...GgM" adlı yeni bir cüzdana taşımıştır. Fonların önemli ölçüde hareket etmesi, donuk piyasaya bir entrika ve heyecan unsuru enjekte ediyor.

Bitcoin Balinası 6 Yıl Sonra Uyandı: Büyük Hareketlilik Var!

Bitcoin'in Değerindeki Artış, Satışları veya Takasları Tetikleyebilir

Aktif olmayan coin'leri harcama ya da hareket ettirme kararı, genellikle bireyin kendine özgü koşulları ve çeşitli temel faktörler tarafından yönetilen karmaşık bir karar olabilir. Örneğin; Bitcoin'in değerindeki önemli bir artış, sahiplerini kâr elde etmek için hareketsiz varlıklarını satmaya veya takas etmeye motive edebilir.

Fakat Bitcoin, birkaç kısa durum dışında yaklaşık bir yıldır 30.000 doların altında işlem görüyor. Değişen finansal ihtiyaçlar, cüzdan güvenliğine ilişkin endişeler ya da daha güvenli bir saklama yöntemi arzusu da bu varlıkların hareketini tetikleyebilecek diğer faktörlerden bazılarıdır.

Son aylarda aralarında 10 yıldan uzun bir süredir aktif olmayan bir adresin de bulunduğu birkaç uyuyan adres uyandı. Söz konusu adres, kısa bir süre önce 30 milyon dolar değerinde BTC'yi başka bir adrese transfer etmişti.

Bitcoin Balinası 6 Yıl Sonra Uyandı: Büyük Hareketlilik Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar