Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin beraberindekileri de düşürüyor

ABONE OL:

Kripto paraların tamamına yakınında yaşanan düşüşler son günlerin tartışma konusu. Sürekli olarak gerileme potansiyelinde olan kripto paralardaki düşüş, Bitcoin’e bağlı olarak gösterilmesinin nedeni olarak ise Bitcoin fiyatında olan düşüşler neden gösteriliyor. Bitcoin fiyatı düşmeye devam ettikçe kripto para birimlerinde de sürekli olara düşüşler sürüyor. Bitcoin Cash ile XRP’de yaşanan düşüşlerin etkisinin kısa süre içerisinde daha fazla piyasayı etkilemesi beklenirken, piyasada bulunan diğer koinlerinde bunu etkileyebilecek potansiyelde olduğuna inanılıyor.

Bitcoin Cash fiyatının düşmesinin XRP’yi düşüşe sürüklediğine inanılırken, bunun yanında Bitcoin’de olan düşüşlerin tüm kripto para birimlerinin düşmesine sebep olduğuna dair yorumlar yapılıyor. Piyasanın %52 oranından daha fazlasını kontrol altında tutması ve her bir yükselmesi ile birlikte nasıl ki diğer koinlerde artışa sebep olabiliyor ise,, her bir düşüşünde ise diğer koinlerde BTC’nin düşüşe sebep olduğu belirtiliyor.

Bitcoin düştükçe düşecekler

Bitcoin fiyatında yaşanan gerilemelerin devam ettiği sürece tüm koinlerde mevcut olan düşüşlerin daha fazla uzun süre devam edebilecek olduğuna dair açıklamalar var. Kripto para uzmanlarına göre bu düşüşler etkisini uzunca bir süre daha (1.5 ay) sürdürebilecek güçte iken, eğer 1.5 ay içerisinde BTC fiyatında artış yaşanmaz ise düşüşlerin etkisinde kalmasının normal olduğu belirtiliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BlockDown 3.0 Sürprizlerle Sona Erdi

Fiyatın düşüş yaşaması dolayısı ile yatırımcıların nasıl karar vereceklerine bağlı olarak piyasanın gelişiminde bir takım farklılıklar görülmesinin mümkün olabilecek olduğu değerlendiriliyor. Piyasada kripto paraların artış trendine girmesi durumunda çok büyük kazanç seviyelerinin ortaya çıkabilecek olduğu yorumları yapılırken, bunun yanında kripto paralardaki düşüşlerin daha fazla uzun süren bir düşüş trendini tetiklemesinin an meselesi olabilecek olduğuna inanılmakta. Bitcoin fiyat beklentisi ise gelecek 29 gün içerisinde yükseliş trendine girmesi ve tüm yatırımcılarına çok daha fazla kazanç elde ettirmesi yönünde.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu