Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin bir felakete mi sürükleniyor?

Bitcoin üretimi 21 milyon adetle sınırlı ve bu üretim adetinin sınırlı olmasının bir nedeni var. Milyonlarca adet üretilebilecek olan Bitcoin, 21 milyondan sonra ise üretilemeyecek ve sadece belirli insanlar Bitcoin sahibi olabilecek. Dünyada herkese yetecek kadar Bitcoin olmasının da sebebi bu. Bitcoin 21 milyon adet üretildikten sonra fiyatının daha çok artması ve talebin artması ve ortada alabilecek olan ürün adedinin sınırlı sayıda olmasından dolayı fiyatının artması ile sonuçlanması muhtemel.

Bazı kripto para yatırımcıları ise Bitcoin üretiminin 21 milyon adet ile sınırlı olmasının değiştirilmesini istiyor. 21 milyondan daha fazla Bitcoin üretilmesini isteyen kişiler, 21 milyon adet üretimin üzerine çıkılarak sınırsız üretim olmasının kripto paralarda felaket etkisi yaratacak olduğunu ve geri dönülmesinin imkansız olabileceği bir soruna yol açabileceğinden endişe ediliyor.

Bitcoin 21 milyon adet üretildiğinde daha fazla üretilmesi imkansız ve daha fazla üretilmesi için teknik olarak bazı değişiklikler gerek ve bunun yapılıp yapılmayacak olduğu konusu henüz kesin değil. Yatırımcılar, 21 milyon adetten sonra Bitcoin madenciliğinin son bulacak olması ve daha çok para kazanılamayacak olmasının sınırsız üretim için olan bir istek olduğunu düşünüyor ve daha çok üretim yapılmasının tek nedeni olarak bu gösteriliyor. 21 milyon adetten daha fazla üretim olması durumunda piyasada kripto para fiyatlarının düşecek olduğu ve tekrar yükselmesinin uzun vadede mümkün olamayabilecek olması iddiası yatırımcıların endişelenmesinde büyük rol oynuyor.

Bitcoin sınırsız mı üretilecek?

Bitcoin sınırsız üretilip üretilmeyecek olduğu merak konusu. Endişe edilen ise Bitcoin hakkında sınırsız olarak üretilmesine imkan verilecek olması durumunda bunun sonucunun nasıl olacağı ve ne kadar fazla zarara yol açabilecek olduğu endişesi. Bitcoin sınırsız adet üretilmesi ve herhangi bir sınır olmaması durumunda fiyatların düşebileceği ve piyasa hacminin milyarlarca dolar azalabilecek olduğu endişesinin arkasında dura ise yatırımcıların piyasada olanlara bakarak yatırımlarından vazgeçmesi ve yatırımlarını bırakması olabilecek. Bitcoin’i sınırsız üretim yapılması madenciler için de fazla kazanç getirebilecek yöntem olmayabilir ve bu yöntem nedeniyle madencilikten elde edilecek olan kazanç düşebilir.

Kripto paraların ne kadar üretilir ise o kadar fazla yatırımcıya sahip olabilecek olduğu ise üretim adetine bağlı değil, yatırımcıların talebine bağlı olarak değişiyor.

Bitcoin üretim adeti 21 milyon adet olduğun için tek bu nedenle kripto para sahibi olan kişiler var ve bu kişiler 21 milyon adet üretimden sonra Bitcoin fiyatının artabilecek olduğunu düşünerek satın alıyorlar. Bitcoin’i 21 milyon üretim için alan kişilerin sayısında bu iddialar nedeniyle düşüş görülebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu