Bitcoin Haberleri

Bitcoin Bir Kez Daha 37.000 Dolar’ın Altına Düştü!

Orta Amerika ülkelerinden biri olan El Salvador, kısa bir süre önce kripto paraları resmi olarak kabul edeceğini duyurmuş ve bu haber ile birlikte Bitcoin de 38.000 Dolar seviyesine ulaşmıştı. Bu yükseliş pek uzun sürmedi ve an itibarıyla 37.000 Dolar’ın altına gerilediğini de net bir şekilde görebiliyoruz.

Son 24 saatlik sürece bakıldığında ise yükseliş ivmesinin anlık dikkat çekici olduğunu ve Bitcoin birim fiyatını da 36775.69 Dolar’a taşıdığını görebiliyoruz. Peki ama Bitcoin’deki bu dalgalanmanın en önemli nedenleri nelerdir? Gelin hep birlikte bu soruya da yanıt vermiş olalım.

El Salvador Açıklaması Ne Kadar Etkili Oldu?

El Salvador, kripto paraları resmi olarak kabul edeceğini duyuran ilk ülke oldu ve ilk adım atan ülke olarak da tarihe geçmeyi başardı. Bitcoin’in 38.000 Dolar seviyesi üzerine taşınmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de şüphesiz ki budur. Fakat az önce de bahsettiğimiz gibi dalgalanmaya bağlı olarak bu yükseliş öyle pek uzun sürmedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 10.250 dolara kadar geriledi

Çin Etkisi Devam Ediyor

Piyasalardaki Çin etkisi hali hazırda devam ediyor ve bu etkinin olumsuz bir etki olduğunu da hep birlikte görebiliyoruz. finans kuruluşlarına dair kripto para yasağı ile birlikte hem Bitcoin hem de Ethereum olumsuz etkilendi ve sert bir düşüş yaşandı. Ardından gelen İran madencilik faaliyetleri açıklaması da bunu tetikleyen bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin için yıl başında yapılan tahminler rafa kaldırılmış gibi görünüyor. Eğer bizleri yakından takip ediyorsanız 100.000 Dolar ön görülerinden de haberdar olmalısınız. Bitcoin’in şu anki fiyatına bakıldığında ise bu ön görülerin çok ama çok ütopik olduğunu söylemek hatalı olmayacaktır.

Son olarak Tesla’nın Bitcoin’i ödeme yöntemlerinden çıkartmış olması ve Elon Musk’ın konuya uzunca bir süre kayıtsız kalması da Bitcoin’in düşüş yaşamasındaki en önemli nedenlerden biri olabilir. Tarihi rekorun kırıldığı 2021 yılında bitcoin şaşırtmaya devam ediyor ve piyasalarda da domino etkisi yarattığını görebiliyoruz.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu