Kripto Para Haberleri

Bitcoin Blockchain Temelleri Düşmeye Başladı

ABONE OL:

Bitcoin üçüncü halvinginin üstünden bir haftadan daha fazla zaman geçti ve halvingden hemen sonra fiyat artışı görüldü anca buna ek olarak Bitcoin başka bir önemli bir hareket yapmadı.

9000 doların üzerinde önemli bir konsolidasyon elde edilmiş olsa da dünyanın en büyük kripto parası için 10 bin dolarlık seviyeyi geçmesi her geçen gün daha düşük görünüyor.

Glassnode verilerine göre, Bitcoin’in yüksek blockchain temelleri de düşmeye başladı ve geçen hafta grafiklerde göreli bir düşüş kaydedildi.

Rapor, son 7 gün içinde Bitcoin’in GNI değerlerinin bir düşüş kaydettiğini ve Bitcoin’in genel değerlendirmesinin 73 puana kadar düşürdüğünü ekledi. Ağ Sağlığı alt dizini de grafiklerde 8 puan düşerek, dünyanın en büyük kripto varlığı için bir haftalık düşüş aktivitesiyle sonuçlandı.

Madenci Gelirleri

Birçok kişi Bitcoin halvingi sonrası fiyat artışlarının devam edebileceğine inanıp umut etse de mevcut fiyatlanma oldukça bekleniyordu. Blockchain.com’a göre, madenci gelirleri şu anda hem yatırımcılar hem de madenciler için sektörde avantaj elde etme dönemi olduğundan şu anda azalıyor. Madencilerin geliri tekrar arttığı görülmesine rağmen bu durum açıkça böyledir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Opsiyon Ticareti Halving Sonrası İlgi Topluyor

Dengesizlik

İnsanlar grafiklerde fiyat dengesizliği konusunda son derece ihtiyatlı davransalar da halvingden önceki dengesizlik herkesin yoldaşıydı. Belli bir miktarda yatırımcı, Bitcoin halvinginden önce yüksek fiyat hareketlerine yatkın olması nedeniyle sektöreydi. 29 Nisan – 15 Mayıs arasında, Bitcoin üç aşırı yüksek dengesizlik nöbeti geçirdi ve bu hareket yatırımcıların dikkatli davranmasına neden oldu.

Umut yavaş yavaş kaybolurken, insanların şu anda daha az heyecanlı olduklarını düşünerek blockchain temelleri de düşmeye başladı. İronik olarak bu CME opsiyon ticareti hacim artışının nedeni olarak düşünülebilir. Yüksek tasfiye riski sona erdiğinden, şimdilik doğrulanmış yatırımcılar uzun vadede güçlü pozisyonlara giriyorlar.

Bitcoin İçin Bir Geçiş Zamanı Mı?

Yukarıda belirtildiği gibi, Bitcoin’in üçüncü halvingi kaçınılmaz olarak hash oranı, madenci gelirini düşürdü ve zorluk seviyesinde artışlar yarattı ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm bunlar bir düzenleme döneminden geçirecektir. Yine muhteşem bir şey olmazsa, Bitcoin mevcut konumuna yakın bir yerde toparlanabilir ve muhtemelen biraz düzeltme ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle, blockchain istatistiklerin şimdi yükselmesi olası değildir ve spot fiyatlar ile birlikte daha da düşebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu