Bitcoin Haberleri

Bitcoin Boğa Piyasası Bitti mi? Bitcoin Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı, yalnızca bir ay önce belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %50’den fazla düştü. Şu anki keskin düşüş, kripto para birimi tarihindeki en büyük düşüşü temsil ediyor, ancak aylık mumun kapanması için hala birkaç gün daha var.

Bu, boğaların son düşüşün verdiği hasarı geri almaları ve boğa piyasasının yapısını sağlam tutabileceği anlamına geliyor. Ancak bunun olması için, Bitcoin fiyatının kaybedilen çok önemli bir seviyeye geri dönmesi ve bunu ay bitmeden önce yapması gerekiyor.

Bitcoin Boğaları, Şimdiye Kadarki En Büyük Aylık Satışta Neden Tarafsız Kaldı?

bitcoin

Bitcoin fiyatı bir yıldan fazla bir süredir yükseliş trendindeydi ve Coinbase’in Nasdaq borsasına girmesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. O zamanki yükseliş hareketi Bitcoin ve kripto paralardaki potansiyel bir “yeni paradigma” tarafından yönlendirildi.

Wall Street ve kurumlar nihayet kripto para sektörüne girdi. Uzmanlara göre o zamanlarda piyasanın düzeltme yapması mümkün değildi ama yine de düzeltme oldu ve bunun geldiğini kimse göremedi. Aşırı kaldıraçlı long pozisyonlardan milyarlarca dolar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum fiyatı 220 dolara yükselirken Bitcoin 10.000 dolara yükseldi

Bitcoin uzmanı Charles Edwards’a göre son düşüş kayıtlardaki en kötü aylık mumla sonuçlandı. Edwards, Hash Ribbons göstergesi gibi kripto paradaki en büyük araçlardan bazılarını oluşturmuştur.

 

Bitcoin Boğa Piyasası Bitti mi? Bitcoin Ne Olacak? –

Charles Edwards’ın özel “düşüş yüzdesi” aracı, olayların ne kadar kötü olduğunu gösteriyor (yukarıda resmedilmiştir), ancak diğer analistler verileri yukarı yönde değiştirmek için aylık olarak hala zaman kaldığını söylüyorlar.

Bitcoin Boğaları Boğayı Kurtarabilecek mi?

Bitcoin Boğa

Bitcoin boğaları şu anda Bitcoin’in fiyat grafiklerinde görülen aylık kırmızı mum çubuğunu geri alma şansına sahipler. Nisan ayı çok az hareketle yavaş bir ay olmuştu ve Nisan ayı yükseliş trendinin zirvesinde kırmızı bir doji mumuyla sonuçlandı ve ardından ayılar tarafından muazzam bir gösteri geldi.

Bu model bir “Evening Star” yani “akşam yıldızı modeli” olarak adlandırılır ve destansı oranların tersine çevrilmesidir ve genellikle daha fazla düşüşün geleceğini işaret eder. Bununla birlikte, boğalar kırmızı mumun yaklaşık %50’sini geçen bir mum yapabilirse, bu sağlam bir toparlanmaya neden olabilir.

Bitcoin Boğa Piyasası Bitti mi? Bitcoin Ne Olacak? –

Bitcoin fiyatı, aylık mumu yaklaşık 45.000 doların üzerine kapatabilirse, akşam yıldız modeli şimdilik konuşulmayacak. Boğa piyasasının hala sağlam olduğundan emin olmak için bir sonraki aylık mumun yeşil olması gerekecek, aksi takdirde ayılar grafikler bu modeli tamamlayacaklardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Changpeng Zhao: Bitcoin için tahminim iyi

45.000 doların üzerinde kapanış yapmak, aylık RSI’ı boğa piyasası bölgesinde tutabilir, daha büyük bir kırılmayı önleyebilir ve ayı piyasasını bir süreliğine engelleyebilir.

Bitcoin boğaları BTC tarihindeki en kötü aylık mumu geri alabilecek mi? Hep beraber bekleyip göreceğiz. Bitcoin şu anda 38.000 doların biraz altında 37.976 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu