Bitcoin Haberleri

Bitcoin boğaları geri döndü, BTC destek seviyesinden yükselişe geçti!

Bitcoin fiyatı alt bollinger bandından sıçrayınca yükseliş hareketi kazanıyor gibi görünüyor. Bitcoin (BTC) fiyatı 56.000 doların altına düştükten sonra 7 Nisan’da kripto para piyasalarına satışlar hakimdi.

Piyasa çapında yaşanan satışlarda bildirdiğimiz üzere 1,4 milyar dolarlık tasfiyeler yaşandı ve bazı analistler bunun Bitcoin’in 70.000 dolarlık seviyenin üzerine çıkmadan önce aşırı kaldıraçlı long tüccarların son süpürme girişimi olabileceğini öne sürdü.

Geçen hafta piyasanın çok fazla yukarı yönde hareket ettiğinin bir işareti hızla yükselen “Kimchi primi” oldu ve bunu 7 Nisan’da BTC fiyatında %7’lik düşüş izledi. Tüccarlar, bunun piyasanın zirvesi için bir sinyal olabileceğinden endişe ediyorlardı.

Piyasadaki gerilemeye rağmen zincir üzerindeki veriler Bitcoin’in yakında tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini gösteriyor. Bu iddia Bitcoin balinalarının, madencilerinin ve uzun vadeli yatırımcıların satışlarını tamamen azalttığını veya durdurduğunu ve kurumsal talebin yüksek hala kaldığını ile destekleniyor.

Geleneksel piyasa rekor seviyelere yaklaştı

Hisse senetleri piyasaları hızlanan istihdam artışı, rekor düzeyde hizmet sektörü aktivitesi ve üretimdeki genişlemeler ile artan iyimserlikte geçtiğimiz Salı günü tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın işlem gördü.

Bu olumlu habere rağmen, Dow ve NASDAQ sırasıyla %0,06 ve %0,16 oranında yükseliş ile kapanış yaptı. S&P 500 ise günü %0,06 artışla kapatmayı başardı.

Coinbase’e gelen yeni altcoinler biraz rahatlama sağladı

Coinbase ve Coinbase Pro’da 1INCH, Enjin (ENJ), New Kind of Network (NKN) ve Origin Protocol (OGN) listeleyeceğini açıkladıktan sonra birkaç altcoin dün ve bugün boyunca toparlanma hareketi başlattı.

Coinbase’in açıklamasının ardından, 1INCH ve ENJ’nin fiyatı %5’lik mütevazı bir kazanç elde ederken, Origin Protokolü %10, NKN ise %27 yükseldi.

Solana (SOL) da %10 yükseldi ve Ethereum (ETH) %7 düşüşle 2.000 doların altında işlem gördü. Genel kripto para birimi piyasa değeri şu anda 1.90 trilyon dolarda ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %55.6 civarında seyrediyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu