Bitcoin RehberiCoin Rehberi

Bitcoin (BTC) Adresi Nasıl Alınır?

Bitcoin’e ilgi duyan ve Bitcoin almak isteyen kullanıcılar tarafından ‘Bitcoin adresi nasıl alınır?’ sorusu sıkça soruluyor. Bu yazımızda sizlere Bitcoin adresi hakkında detaylı bilgilere ve nasıl alınabileceği ile ilgili açıklamalara yer verdik…

Bitcoin (BTC) Adresi Nedir?

Bitcoin adresi, Bitcoin ile işlem yapılabilmesi için gerekli olan materyallerden bir tanesidir. Bitcoin alımının yanı sıra gönderiminin de yapılmasına imkan veren eşsiz bir tanımlayıcı özelliği taşır.

Bitcoin (BTC) Adresi Ne İşe Yarar?

Bitcoin adresi, kullanıcıların transfer yapabilme işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlar. Bitcoin adresini, aynı itibari paralarda kullanılan IBAN numaralarına benzetebiliriz. Kullanıcılar Bitcoin adreslerine, tıpkı IBAN numarasına para gönderimi yapar gibi Bitcoin gönderebilirler.

Bitcoin (BTC) Adresi Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Birçok kişi, Bitcoin adresinin nasıl alınabileceğini merak ediyor ve bu konu hakkında çokça soru yöneltiyor. Bir Bitcoin adresine sahip olmanız için kripto para borsalarını kullanabileceğiniz gibi bu amaçla hazırlanmış olan cüzdan uygulamalarından da faydalanabilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  CME, Bitcoin Opsiyonlarında Hakimiyetini Kaybediyor

Bitcoin (BTC) Adresi Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tanımlanan Binance üzerinden bir hesap alarak, kendinize ait bir Bitcoin adresine sahip olabilirsiniz. Bunun için aşağıda sıralamış olduğumuz adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

  • Öncelikle buraya tıklayarak, Binance borsasının ana sayfasına gidin.
  • Ana sayfada yer alan kısımda sizleri ‘Kayıt Ol’ yazan bir buton karşılayacaktır.
  • Bu butonun yanında yer alan bölüme e-posta adresinizi girin ve ‘Kayıt Ol’ butonuna basarak devam edin.
  • Daha sonrasında ise sisteme giriş yaparken kullanacağınız bir şifre belirleyin ve ilerleyin.
  • İlk aşamada vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen onay mailini açın ve burada yer alan linke tıklayarak hesabınızı aktifleştirin.

Bu adımları izledikten sonra Binance borsası üzerinde, Bitcoin alım satımı yapabileceğiniz hesabınızı ve aynı zamanda Bitcoin adresinizi oluşturmuş olursunuz.

Bitcoin (BTC) Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Bitcoin cüzdanının nasıl oluşturulacağı hakkında birçok soru geliyor. Bu konuda sizlere şu adımları izlemenizi tavsiye edebiliriz:

  • Blockchain.com adresine giriş yapın. Fakat, sitenin çok sayıda taklidi bulunmasından dolayı, kimliğini kontrol edin ve ‘Blockchain Luxembourg S.A.R.L [LU]’ adlı sertifikaya sahip olup olmadığından emin olun.
  • Sitenin doğru olduğundan emin olduktan sonra ise üst kısımda yer ‘Kayıt Ol’ butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan formun içerisindeki ilgili alanlara e-posta adresinizi ve girişte kullanacağınız şifrenizi yazın ve ‘Wallet (Cüzdan) Oluştur’ adlı butona tıklayarak devam edin.
  • Sistem kaydınızı oluştururken vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen onay mailini açın ve ilgili linke tıklayarak onay verin.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

Bitcoin (BTC) Cüzdanı Nasıl Alınır?

Bitcoin cüzdanı almak için, kripto para borsalarını kullanabileceğiniz gibi sahip olduğunuz bilgisayarınıza kurabileceğiniz cüzdan programlarını veya online cüzdan sayfalarını tercih edebilirsiniz. Bu programlar veya borsalar üzerinden, yalnızca sizden istenen bilgileri girerek ve gerekli belgeler ile bilgileri verip hesabınızı doğrulatarak cüzdan hesabı sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Adresi Nasıl Alınır?

Bitcoin (BTC) Cüzdan Açma

Bitcoin cüzdan açma işlemleri oldukça kolay olsa da bu cüzdanların güvenliğini sağlamak son derece önemli bir konudur. Bitcoin’lerin güven içerisinde saklanabileceği en doğru yöntemin, çevrimdışı olarak çalışabilen Bitcoin cüzdan programları olduğunu belirtebiliriz.

“1 Bitcoin Ne Kadar Sürede Üretilir?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/1-bitcoin-ne-kadar-surede-uretilir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu