Bitcoin Haberleri

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi 13 Mayıs 2021

Bitcoin (BTC) fiyat hareketinin günlük teknik grafiğinde fiyat bu yıl ilk kez EMA-50’nin altına düştü. Yatırımcılar, Bitcoin’in EMA-50’den (kırmızı çizgi) destek aldığı ve daha yüksek seviyelere geri döndüğü her seferinde yukarıda belirtilen grafikte gözlemleyebilirler, ancak bu sefer trend tersine döndü. Pivot noktalarına göre, Bitcoin’in kritik destek seviyeleri 48.000 dolar, 38.750 dolar, 30.500 dolardadır. Oysa fiyat yukarı hareket ederse, izlenmesi gereken kritik dirençler 65.970 dolar, 74.280 dolar ve 83.750 dolardır. Ayrıca, grafikte yüksek güvenilirlikle kesin bir düşüş trendi gösteren bir mum da bulunuyor.

EMA 20 ve 50’den oluşan Üstel Hareketli Ortalama (EMA), Bitcoin (BTC) fiyatında sağlam bir destek görevi görür. EMA 20, EMA-50 çizgisinin altında kesişmeye çok yakın ve bu düşüş hareketinin başlangıcını gösteriyor. Yatırımcılar fiyatın da EMA’nın altında olduğunu görüyorlar ve dolayısıyla, fiyat her iki EMA’nın altında kalana kadar, Bitcoin’de düşüş devam edebilir.

39.40 değerindeki RSI göstergesi (Ayı), Bitcoin (BTC) fiyatında bir satış sinyalini veriyor ve RSI hattı, satış baskısı altında olduğu düşünülen gün içi seansta 55’ten 39’a düştü. Kısa vadeli ticaret seanslarında daha da düşmeye devam edebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 3.500 dolara ulaşıyor!

Bitcoin yatırımcıları, sipariş defterinde kâr toplama yapıyor ve bu da BTC’nin düşmesine neden oluyor. Yatırımcılar ayrıca grafikte sabit hacim seviyeleri olduğunu görebilir ve bu da küçük bir toparlanmanın sinyalidir.

Elon Musk’dan Michael Saylor’a Kadar Bitcoin

Elon Musk’ın yukardaki tweet’inden sonra Bitcoin fiyatı %15 düştü ve Bitcoin’in çok fazla elektrik tükettiğinden ve çevreye zararlı olduğundan bahsetti. Tesla ayrıca, Bitcoin kullanarak araç satın almayı da askıya aldı.

Öte yandan Michael Saylor, MicroStrategy’nin BTC başına ortalama 55.387 dolar fiyatla nakit olarak 15 milyon dolar karşılığında 271 Bitcoin daha satın aldığını ve bunun da Bitcoin’de kısa vadede iyileşme sağladığını belirten bir tweet attı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 10.250 dolara kadar geriledi

Hatta Bitcoin (BTC) fiyatı haftalık dönemde %10 düştü, günlük olarak ise %13,38 düştü. Bitcoin (BTC) şu anda 50.200 dolardan işlem görüyor. Teknik olarak, fiyat zayıflığı var ve 48 bin dolarlık destek kırıldı. Genel piyasa duyarlılığıyla, fiyat ilerleyen günlerde 48.000 dolarlık desteğinin altına düşebilir ve bu da kısa vadede %5’e varan bir zarara tekabül edecektir.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu