Analizler

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Bitcoin Büyük Bir Engeli Aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin’e olan talep artmaya devam ederken, Bitcoin fiyatı bugün hızlandı. BTC, geçen hafta Cuma gününden bu yana ilk kez 40.000 dolarlık önemli direncin üzerine çıkmayı başardı. Zaten geçen haftaki en düşük seviyesinden %35’ten fazla toparlandı. CoinMarketCap’e göre Bitcoin’în piyasa değeri 768 milyar doların üzerine çıktı.

Bitcoin fiyatı, üç ana nedenden dolayı geçen hafta düştü. Birincisi, veriler ABD enflasyonunun işgücü piyasası daralırken yükseldiğini gösterdiği için yüksek faiz oranlarına yönelik artan korkudur. İkincisi, Amerikalılar yatırımlarını vergi nedenleriyle satarken bir satış oldu. Üçüncüsü, Çinli yetkililerin kripto para birimlerine baskı yapacağına dair süregelen korku var. Bu, Çin Halk Bankası’nın (PBoC) finansal kuruluşları kripto para birimi işlemlerine karşı uyardıktan sonra daha da arttı.

Ancak bu hafta, düşüşü satın alan yatırımcılar nedeniyle Bitcoin ve diğer kripto paralara olan talebin artmasıyla Bitcoin fiyatı adeta geri döndü. Analistler, geçen hafta önemli zararlar yaşayan birçok yatırımcının, kayıplarının bir kısmını telafi etmeye çalışırken fiyatın geri döndüğüne inanıyor. Ayrıca, hisse senetlerinin büyümesi, ABD doları ve tahvil getirilerinin gösterdiği gibi yüksek enflasyon korkusu da azaldı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum Bitcoin'den Daha İyi Performans Sergiliyor

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini:

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Bitcoin Büyük Bir Engeli Aştı –

Dört saatlik grafik, BTC fiyatının son birkaç gün içinde mütevazı bir toparlanma kaydettiğini gösteriyor. Son zamanlarda Bitcoin 38.126 dolarda yer alan %23.6 Fibonacci geri çekilme seviyesini geçmeyi başardı. Aynı zamanda fiyat şu anda 43.174 dolarda bulunan %38.2 Fib geri çekilme seviyesini hedefliyor.

En önemlisi, 40.000 dolarlık önemli direnç seviyesinin üzerine çıkmaktır. Bu, daha fazla alıcının piyasa geri döndüğünün bir işaretidir. Ayrıca, BTC / USD çifti ters bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu nedenle, boğalar 43.174 dolarda bulunan %38.2 Fib geri çekilme seviyesini hedefliyor ve böylee Bitcoin yükselmeye devam edecektir. Bununla birlikte fiyat %23,6 Fib geri çekilme seviyesinin altına düşerse bu yükseliş eğilimi geçersiz olacaktır.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu