Coin Rehberi

Bitcoin (BTC) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Kripto para birimi denilince akla ilk gelen kripto para birimi Bitcoin’dir. Bitcoin şu anda dünyanın en çok bilinen ve en yüksek piyasa değerli kripto parasıdır. Bitcoin (BTC) kripto para birimlerinin babasıdır ve hatta çoğu kişi ilk kripto para alımını Bitcoin’de yapmıştır.

Bitcoin (BTC), eşler arası bir çevrimiçi para birimidir, yani tüm işlemler, herhangi bir aracı olmadan veya işlemleri kolaylaştırmak için herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan, doğrudan eşit ve bağımsız olarak ağ katılımcıları arasında gerçekleşir. Bitcoin (BTC) kurucusunun kendi sözlerine göre Bitcoin (BTC): “Çevrimiçi ödemelerin bir finans kurumundan geçmeden doğrudan bir taraftan diğerine gönderilmesine” izin vermek için yaratıldı.

Benzer bir merkezi olmayan elektronik para birimi türü için bazı kavramlar BTC’den önce gelir, ancak Bitcoin (BTC) fiili olarak kullanıma giren ilk kripto para birimi olma özelliğini taşır.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Bitcoin (BTC) Hangi Ülkenin?

bitcoin

Bitcoin (BTC) blok zincir teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir kripto para ağıdır. Bu yüzden Bitcoin (BTC) herhangi bir ülkeye ait değildir. Doğası gereği Bitcoin (BTC) merkezi olmayan bir yapıya sahiptir ve herhangi bir hükumet ya da yasal yargı bölgesi tarafından kontrol edilemez.

Bitcoin (BTC) Sahibi Kim?

Bitcoin (BTC) herkesin alabileceği bir kripto paradır. Fiyatı son zamanlarda tahmin edilemez seviyelere çıkmış olsa da herkes kesirli bir şekilde Bitcoin (BTC) alabilir. Bitcoin (BTC) sahibi kim derseniz? Bitcoin (BTC) Satoshi Nakamoto adlı bir kişi ya da bir grup tarafından oluşturulmuştur. Satoshi Nakamoto’nun kimliği bilinmemektedir ve böylece Bitcoin’in (BTC) sahibi yoktur. Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği hala araştırılmaktadır.

btc

Az önce de bahsettiğimiz gibi Bitcoin (BTC) herkes tarafından alınabilir, Bitcoin’in (BTC) gerçek sahibi aslında Bitcoin (BTC) satın alan kişilerdir.

İlginizi Çekebilir: Binance’da Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Bitcoin (BTC) Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin (BTC) 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bir kişi ya da grup tarafından yayınlanmıştır. Bitcoin’in (BTC) o zamanlardaki ana hedefi hükumetleri ve aracı kurumları ortadan çıkararak insanların bağımsız bir şekilde birbirleri arsında değiş tokuşunu yapabileceği bir para olmaktı. 13 yıllık büyüme sürecinde ve özellikle 2021’de Bitcoin (BTC) daha çok bir değer saklama varlığı yani altına bir alternatif oldu. Şu anda kurumsal şirketler, fon yöneticileri, profesyonel tüccarlar ve günlük tüccarlar Bitcoin (BTC) ticareti yapmaktadır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu