Bitcoin RehberiCoin Rehberi

Bitcoin (BTC) Neden Artıyor?

Kripto para sektörünün liderliğini sürdürmeye devam eden Bitcoin, yaşadığı artış ile dikkatleri üzerine topluyor. Piyasaları yakından takip edenler bu yükselişin arkasında yatan sebepleri öğrenmek adına ‘Bitcoin Neden Artıyor?’ sorusunu sıklıkla soruyorlar. Bu yazımız içerisinde Bitcoin’in yaşadığı artışın arkasında yatan nedenleri inceledik…

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Artıyor?

Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı artış, birçok kişi tarafından dikkatle izleniyor. Uzmanlar, Bitcoin’in bu artışı göstermesindeki en büyük etkenin ise bir süredir içerisinde bulunduğu konsolidasyon süreci olduğunu belirtiyorlar. Aynı zamanda Bitcoin’in bir süredir, kurumsal firmalarca rezerv bir varlık olarak görülmesi de bu artışın nedenleri arasında gösteriliyor.

Uzmanlar aynı zamanda Bitcoin balinalarının içerisinde bulundukları eğilimi devam ettirmeleri halinde, perakende yatırımcıların pazara giriş yapabileceğini ve Bitcoin’in daha da artabileceğini söylüyorlar.

Bitcoin (BTC) Fiyatı İlk Çıktığı Zaman Ne Kadardı?

Bitcoin’in ilk kez 2009 senesinin Ekim ayında New Liberty Standard adındaki borsada listelendiğini görüyoruz. BTC/USD kuru ile yayınlanan Bitcoin’in, o dönem 1 dolar karşısındaki değeri, 1,309 BTC olarak biliniyor.

Bitcoin (BTC) Yükselmesi için Ne Gerekli?

Bitcoin’in yükseliş yakalaması adına gerekli olan en önemli durumların başında, gördüğü talebin artması geliyor. Güncel arz ve talep durumu Bitcoin’in yaşadığı fiyat değişimlerinin en temel nedeni olarak biliniyor. Piyasada Bitcoin alma arzusu olan kişilerin sayısının çoğalması, Bitcoin fiyatının yükselmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra Bitcoin’in ortalama olarak her dört senede bir olacak şekilde denk gelen yarılanma sürecini geçirmesi de fiyatının yükselmesinde en etkin rollerden birini oynuyor.

Bitcoin (BTC) Neden Artıyor?

TradingView BTC/USD: https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitcoin (BTC) Rekor Fiyatı

Bitcoin’in şu zamana kadarki en yüksek fiyatına, 17 Aralık 2017 tarihinde 20.089,00 dolar ile ulaştığını görüyoruz. Şu sıralarda 11.350,01 dolardan işlem gören Bitcoin’in, o tarihten bu yana neredeyse yarı yarıya bir düşüş yaşadığını görüyoruz.

Bitcoin (BTC) Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Bitcoin’in güncel fiyatının 11.350,01 dolar olduğunu görüyoruz.

1 Bitcoin (BTC) Kaç TL?

Bitcoin’in Türk Lirası karşısındaki değeri ise 90.023,07 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin (BTC) Neden Artıyor?

https://www.google.com/finance

Bitcoin (BTC) Düşer mi?

Bitcoin hakkında uzman analistlerin yaptığı tahminlerde 11 bin dolarlık direnç seviyesi ön planda tutuluyordu. Şu sıralarda bu direnci kırmayı başarmış olduğunu gördüğümüz Bitcoin’in, dirence tutunması halinde kısa süre içerisinde büyük bir düşüş yaşamasının pek olası olmadığını söyleyebiliriz. Ancak bu seviyelerde fazla kalamaması durumunda, Bitcoin fiyatını ani düşüşler yaşarken görebiliriz.

Bitcoin (BTC) Yükselmesinin Arkasındaki Nedenler

Bitcoin’in yükseliş yaşamasının altında yatan nedenlerin başında, itibari paraların yanı sıra enflasyon nedeniyle oluşan panik havası vardır. Finansal destek bakımından verilen sözlerin tutulması, enflasyon baskısının oluşmasına neden olur. Bu da insanların, enflasyonun etki edemeyeceği, sınırlı sayıda arzı bulunan varlıkları tercih etmeye iter. İnsanların böyle bir tercih içerisinde olmaları da başta Bitcoin olmak üzere kripto para sektörünün üyelerinin yükseliş yaşamasını sağlar.

Bitcoin’in yaşayacağı yükselişlerin altında yatan en önemli nedenlerden biri de Bitcoin Halving işlemleridir. Blok ödüllerinin yarılanacağı bu uygulamalar, Bitcoin fiyatına da etki etmesiyle bilinir. Arzın düşürülmesi ile beraber talebin yükseltilmesini sağlayan bu uygulamalar, zaman içerisinde Bitcoin’in fiyat yükselişi yaşamasını sağlayabilir.

Ayrıca bazı ek faktörler de Bitcoin fiyatının yükselmesine neden olabilir. Bu duruma örnek olarak, Avustralya tarafından Bitcoin para biriminin resmileştirileceği haberinin ortaya çıkması ve akabinde Bitcoin fiyatının yükselmiş olması gösterilebilir.

“Bitcoin Neye Göre Düşer?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-neye-gore-duser/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu