Bitcoin Haberleri

Bitcoin (BTC) Piyasa Değeri Facebook’u Katladı

Sosyal medyayı aktif kullandığı bilinen ve pek çok takipçiye sahip Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yine iddialı bir açıklamada bulundu. Takipçilerinin dikkatini çekmeyi başaran CZ, cumartesi sabah saatlerinde yaptığı paylaşımda kripto para birimi BTC’nin piyasa değerinin Facebook’u geride bıraktığını açıkladı. En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un 869 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyordu. CZ yaptığı açıklamada 17 nisan itibari ile 1.1 trilyon doları aşan piyasa değeri ile dünyanın en değerli kripto para birimi olan BTC artık Apple, Amazon, Google ve Microsoft gibi dev isimlerin altında yer alıyor.

T.C. Merkez Bankası Engel Koydu

Piyasa değeri katlayarak büyüyen BTC ile ilgili olumlu haberler gelirken, Türkiye’de haftayı bir son dakika haberi ile kapattı. Cuma günü yayınlanan habere göre Merkez Bankası’nın kripto para ödemelerine yasak getirdiği öğrenildi. Bu haber Türkiye’deki kullanıcılar arasında bir şok etkisi yarattı.Yasak haberinin ardından BTC fiyatında %4.6’lık düşüş gerçekleşti. Fakat gelen bu düşüşün çıkartılan yasa ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Yeni tepe noktasından gerilemeye başlayan Bitcoin, ufak bir düzeltme yapıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyat Analizi 16 Ağustos 2020

Doge Uçtu, Coinbase Stabil Kaldı

Hareketli bir haftayı geride bırakırken sadece BTC’de değil tüm altcoinler ve borsalardan bahsediyoruz. Bunun en güzel örneği 9-16 Nisan arasında toplamda %330 artış gösteren ve 0,48 dolarlık ATH’ye ulaşan Dogecoin (DOGE) oldu. Tesla CEO’su Elon Musk’ta perşembe günü attığı bir tweet ile DOGE’nin piyasa değerini yorumladı. DOGE 17 Nisan itibari ile piyasa değeri 38 milyar dolar seviyesine yükseldi.

Coinbase borsası 63 milyar dolarlık piyasa değerini korurken Kripto para ticaret platformunun halka arzı gerçekleştirildi. İlk işlem gününü referans fiyatının %30 üzerinde 328$ ile kapatırken ikinci günün kapanışını 323$ ile yaptı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu