Anasayfa Analiz Bitcoin (BTC) Sahipleri, Bu Tarihlere Dikkat Etmeli..

Bitcoin (BTC) Sahipleri, Bu Tarihlere Dikkat Etmeli..

Analiz

Kasım ayının ilk haftasına kadar Bitcoin (BTC) piyasasında dalgalanma yok gibiydi ancak son birkaç gün içinde, sapmaları daha etkili oldu. İşte detaylar..

Bitcoin (BTC) Sahipleri, Bu Tarihlere Dikkat Etmeli..

Aşağıda gösterildiği gibi, Bitcoin (BTC) dalgalanma metriği son zamanlarda YTD'nin düşük seviyelerine yakın seviyelerden, YTD'nin yüksek seviyelerine yakın seviyelere yükseldi.

Geçtiğimiz gün, en büyük kripto para biriminin fiyatı %3 düştü ve Pazartesi günü basın zamanında 16,1 bin dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin'in (BTC) temelleri son zamanlarda şekilleniyor. Topluluğa göre, zıplamadan önce bir bacağın yere düştüğüne tanık olabiliriz. Glassnode'un verilerine göre Bitcoin'in (BTC) NVT oranı ay başından beri yükselişte. Bu oran kendi adına ağ değerini ölçer ve işlemlerle karşılaştırır.

Bitcoin (BTC) Sahipleri, Bu Tarihlere Dikkat Etmeli..

NVT şu anda 15 ayın en yüksek seviyesinde duruyor ve bu da ağ değerinin ağda aktarılan değere kıyasla arttığını gösteriyor.

Geçen yılın 3. çeyreğinin sonlarına doğru, NVT bir serbest düşüş kaydettiğinde, Bitcoin'in (BTC) nihayetinde değerlemesinden büyük bir parçayı sildi. Benzer bir senaryo bu yıl Temmuz ayı civarında da yaşandı. Bu nedenle, fiyatın aynı tepkiyi vermesini beklemek adil olur. Hemen değilse, en azından sonunda.

Bitcoin (BTC) Sahipleri, Bu Tarihlere Dikkat Etmeli..

Dikkatli Olunması Gereken Bir Mevsim mi?

Pekala, Bitcoin'in (BTC) fiyatı makroekonomik eğilimler ve ilgili duyurular için oldukça alıcı oldu. 1 Aralık'ta Amerikan Merkez Bankası'nın (FED) Başkanı Jerome Powell, ekonomik görünüm ve iş piyasa ana hatlarını çizen bir konuşma yapacak.

Bildirildiğine göre, işler bu ay ılımlı bir şekilde eklendi. Sonuç olarak, işsizlik oranının %3,7 civarında seyretmesi bekleniyor. Aslında, iş açılış verileri aynı zamanda "işgücü için hala sağlıklı bir iştaha" işaret etti.

Bloomberg:

“Kazanımların yavaşladığı ikinci ay olan Kasım ayında bordroların yaklaşık 200.000 arttığı tahmin ediliyor. Bu tür bir büyüme, ılımlı olsa da, yine de Fed'in faiz artırım kampanyasını 2023'e kadar uzatacak sağlam işe alımlarla tutarlı."

İşsizlik oranı bu haliyle 2 Aralık'ta açıklanacak. Oran beklentilerin üzerinde veya eşitse, Bitcoin'in (BTC) bir geri dönüş beklenebilir. Bununla birlikte, rakamlar beklentilerle eşleşmezse, yatırımcı karamsarlığı en büyük kripto varlığı için fiyat düşüşüne dönüşebilir.

Steve Matthews:

Ancak piyasa katılımcıları aşırı iyimser olmamalıdır. Dahası, çünkü Bitcoin (BTC) esasen henüz ormandan çıkmadı. Borsa çıkışı metriği, yazının yazıldığı sırada 1 ayın en düşük seviyesi civarında geziniyordu ve yetersiz beslenen satın alma baskısını gün ışığına çıkardı. Durum böyle devam ederse, Bitcoin (BTC) ileriye dönük makro-ekonomik gelişmelere yanıt vermeyi zor bulacaktır.

Dikkatli Olunması Gereken Bir Mevsim mi?

Bitcoin (BTC) Sahipleri, Bu Tarihlere Dikkat Etmeli.. içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Holo (HOT) Nedir?
Rehber Burak Atik
NFT Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan