Anasayfa Bitcoin Bitcoin (BTC) Volatilitesi Alarm Verdi: Tehlike Çanları Çalıyor...

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Alarm Verdi: Tehlike Çanları Çalıyor...

Bitcoin

Bitcoin volatilitesi, Nasdaq, S&P500 ve altın gibi varlıkların gerisinde kaldı. Peki BTC için sırada ne var? Nelere dikkat edilmeli?

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Alarm Verdi: Tehlike Çanları Çalıyor...

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) son birkaç haftadır neredeyse hiç hareket etmeden 29.000 dolar civarında seyrediyor. Kripto araştırma firması K33'e göre, Bitcoin'in 5 günlük oynaklığı Nasdaq, S&P 500 ve altın gibi diğer geleneksel varlıkların altına düştü.

Bugün yayınlanan bir araştırma raporunda K33, Bitcoin'in 30 günlük oynaklığının şu anda beş yılın en düşük seviyelerine yakın olduğunu belirtti. Daha önce Bitcoin (BTC), Ocak 2019'dan beri bu düşük oynaklığı gösteriyordu. Firma, tarihsel olarak Bitcoin'in oynaklığı azaldığında, bunu genellikle yüksek oynaklık dönemlerinin izlediğini belirtti.

Bu, mevcut düşük oynaklık döneminin yakında sona erebileceğini ve gelecekte daha önemli fiyat dalgalanmaları olabileceğini gösteriyor. K33 kıdemli analisti Vetle Lunde, mevcut araştırma raporunda şunları kaydetti:

“Kısa vadeli tezim, piyasadaki volatilite baskısının zirve yapmak üzere olduğu ve bir patlamanın yakın olduğu. Zor olan iş, baskının ne zaman çok güçlü hale geldiğine dair bilinçli bir görüş oluşturmaktır.”

Lunde ayrıca, Bitcoin (BTC) fiyat hareketini yeniden ateşlemenin bir yolunun Bitcoin (BTC) ticaret hacimlerini tetiklemek olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak, saf yapısal sıkışmaların genellikle daha fazla fiyat hareketine yol açtığını da ekliyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi İçin Katalizörler

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Alarm Verdi: Tehlike Çanları Çalıyor...

Lunde'ye göre, ufukta Bitcoin'in değerinin önümüzdeki birkaç hafta ve ay içinde çok fazla değişmesine neden olabilecek bazı olaylar ve katalizörler var. Bunlar arasında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), Ark 21Shares, BlackRock ve diğer şirketlerden gelen Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularıyla ilgili yanıtları yer alıyor. Bu gelişmeler, Bitcoin (BTC) piyasasındaki volatilitenin artmasına neden olabilir. 

“En azından devam eden Grayscale-SEC davası sonuca ulaşana kadar tüm aktif başvuruların ertelenmesini bekliyorum. Bununla birlikte, beklenenden daha erken bir karar çıkması durumunda Bitcoin (BTC) önemli ölçüde riske girebilir..."

Genel olarak, K33 analisti, 2024'e yaklaşırken Bitcoin (BTC) konusunda iyimser. Analistler, 2024'ün ortalarında planlanan Bitcoin halving (yarılanma) etkinliğini heyecanla bekliyorlar. Bu, Bitcoin (BTC) ilerlemesi için büyük bir yükseliş tetikleyicisi olabilir.

Bitcoin (BTC) Volatilitesi Alarm Verdi: Tehlike Çanları Çalıyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik