Bitcoin Haberleri

Bitcoin Bu Yıl Yükselecek mi? ATH Gelir mi?

Bitcoin, 14 Nisan 2021’de 64.854 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Lider kripto para birimi bu rekor zirveye tırmandıktan sonra 19 Mayıs 2021’de 30.000 dolara düştü. Bu düşüş tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %50’lik bir düşüşe tekabül ediyor. Bitcoin şu anda 65.854 dolarlık ATH seviyesinden %42 geride 37.685 dolardan işlem görüyor. Peki, Bitcoin Bu Yıl Yükselecek mi?

19 Mayıs günü Bitcoin piyasasının 2018’in başından beri gördüğü bir dizi büyük düşüşün sonuncusu oldu. İlginç bir şekilde, Bitcoin şimdiye kadar yaptığı düşüş döneminden sonra her zamanki gibi 2021’de de “V” şeklinde toparlanma yaptı

Aşağıdaki grafikte son sekiz aydaki Bitcoin fiyat dalgalanmalarını gösteriliyor. Negatif performanstan sonra lider kripto para birimi “V” şeklinde bir toparla yaptı.

Bitcoin Bu Yıl Yükselecek mi? ATH Gelir mi? –

Her bölüm bir ikizkenar üçgen (sarı ile işaretlenmiş) ile temsil edilecek olsaydı, en son düşüş 2021’de görülen düşüşlerin en büyüğü gibi görünüyor. Şimdiye kadar, üçgenin bir uzun kenarı %41’lik bir düşüşü temsil ediyor. İyileşme hareketi devam ederse, Bitcoin yakında %50’ye kadar değer kazanabilir. Böyle bir iyileşme Bitcoin fiyatını tekrardan tüm zamanların en yüksek seviyesine ve hatta yeni rekor seviyelere çıkaracaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Halvingi Tamamlandı, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin’in Benimsenmesi Artıyor, Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin 10 Haziran 2021’de toplam kripto para piyasa değerinin %43’ünü oluşturuyor. Bu, Bitcoin’in kaydettiği ilerlemenin kripto paraların geri kalanını da etkileyeceği anlamına geliyor.

Peki, Bitcoin egemen bir ülkede yasal ödeme aracı olarak kabul edildiğinde ne olur? 9 Haziran’da El Salvador’da Bitcoin tamamen yasallaştı. Ülke, bir dijital cüzdan şirketi olan Strike ile ortaklaşa olarak bu hayali gerçekleştirecek.

El Salvador da artık Bitcoin ülkenin ana para birimi olarak hizmet edecek. Yine de Bitcoin ülkede doların yerini almayacak. El Salvador’un dün Bitcoin’i yasallaştırmasından sonra Bitcoin 9 Haziran 2021’in 31.000 dolarlık dip seviyesinden başarılı bir şekilde toparlandı. Bu seviyeden BTC yaklaşık %21 yüksek bir seviyede 37.600 dolar civarında işlem görüyor.

Yukarıdakine ek olarak şu anda çoğu raporlar piyasa duyarlılığının olumlu yönde olduğunu gösteriyor. Kongrenin ne diyeceğini göreceğiz; bir onaylama kesinlikle kripto evreni yeni bir boğa dalgasına gönderecektir. Altcoinler bu toparlanma hareketine pek tepki vermese de ilerleyen günlerde Bitcoin daha da yükselmeye devam ederse altcoinlerde yükseliş trenine katılabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kanada'da 300MW enerji gücü Bitcoin'e ayrıldı

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu