Bitcoin Haberleri

Bitcoin Çakılıyor! 30.000 Doların Altına Düştü mü?

Bitcoin ve Ethereum, tüccarların piyasayı sarsan “düşüş hissiyatı” ile ilgili alarmları çalmasıyla Çarşamba sabahı işlem seansında çok keskin düşüş yaşadı.

TradingView’e göre, şu anda Bitcoin 30.000 dolarlık bir alanda işlem görüyor ve son 24 saat içinde %20’den fazla düşüş yaşadı. Bu arada, bu hafta başlarında Bitcoin’den daha iyi performans gösteren Ether, yaklaşık %40 düşüşle 2.126 dolardan işlem görüyordu. Tasfiye açısından, bu sabahki seansta bir saat içinde 3,3 milyar dolardan fazla pozisyon tasfiye oldu.

Milyarder Elon Musk, Bitcoin’in enerji kullanımı hakkında birkaç tartışmalı tweet attıktan ve dün akşam saatlerinde Çin’in kripto para yasaklarını sıkılaştırmasından sonra bugün Bitcoin ve diğer kripto paralar keskin bir şekilde düştü.

Bir ticaret firmasında bir yönetici Salı akşamı, satıcıların çoğunlukla kısa gama yani tüccarların deyişiyle risk için daha fazlasını sattığını söyledi. Bu, büyük fiyat dalgalanmalarına yol açabilir. Ayrıca aynı yönetici; “40.000 dolar riski azaltacağımız ve yürüyüp gideceğimiz yere baktıkları seviyedir. dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tecrübeli Kâhin Bitcoin'in Çok Kısa Bir Sürede 30.000 Doları Aşacağını Açıkladı

Asya ticaret firması QCP Capital 16 Mayıs’ta piyasanın “40.000 doların ÇOK kısa gama” olacağına dikkat çekerken, piyasanın bir süredir kısa bir gama olduğu görülüyor. QCP Capital 19 Mayıs tarihli bir bildiride; “BTC’de kapanış esasına göre 40.000 dolarlık seviye tüm kripto paralar için tutulmalıdır.” dedi.

bitcoin

Bitcoin 30.000 Doların Altına Düştü mü?

BTC fiyat hareketi geçen hafta Elon Musk’ın kurumsal olarak Bitcoin’i onaylamamasına ve SEC’in herhangi bir ETF’ye ve CME’nin geri dönüşüne olan hevessizliğinin bir araya gelmesi ile birikti. Kurumsal cephede üç grev ve yeni girişler için umut var.

Yüzde olarak tarihsel düşüşe yakın olmasına rağmen, yatırımcılar yine de geçen Mart ayında yaşanan dezavantaja göre çok farklı bir pazar görüyorlar. Yukarıda bahsettiğimiz yönetici; “Dünyanın borç verenler / babel finansmanı oldukça sınırlandırılmıştı, bu nedenle 12 Mart 2020 benzeri olaylardan hiçbiri şu anda yoktur.” dedi.

Bahsi geçen ticaret yöneticisi; “Piyasanın durumu o zamankinden çok daha sağlıklı. Geçen yıl, doğru konumlandırılmadıkları için agresif bir şekilde tasfiye etmek zorunda kalan borç verenler düşüş hissini daha da kötüleştirdi. Şu anda bundan daha azı var.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Neden Düşüyor? İşte Bitcoin'in Düşmesinin Arkasındaki Sebepler...

Bitcoin yıl başından bugüne kadar hala %30’dan daha fazla değer kazandı. Yine de bugün Bitcoin 30.000 dolarlık psikolojik destek seviyesini kısa bir süreliğine ziyaret etti.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu