Coin Rehberi

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? rehberimize giriş olarak ilk önce Bitcoin Cash (BCH) Nedir?, Bitcoin Cash (BCH) Ne İşe Yarar? ve Bitcoin Cash (BCH) Nereden Alınır? sorularına bakalım.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash (BCH) hızlı ödemeler, mikro ücretler, gizlilik ve yüksek ticaret kapasitesi ile küresel bir para birimi olmayı hedefleyen eşler arası elektronik para sistemidir. Bitcoin Cash (BCH) ticari işlemleri hükumetler ya da diğer merkezi kurumlar tarafından sansürlenemez. Bitcoin Cash (BCH) ağının üzerinde herhangi bir üçüncü finansal partinin hakkı yoktur. Bu yüzden Bitcoin Cash (BCH) fonları dondurulamaz ya da el konulamazdır.

Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin’den farklı mı?

2017’de Bitcoin projesi ve topluluğu ölçeklenebilirlik sorunlarından dolayı 2’ye ayrıldı. Bunun bir sonucu ile hard fork yapıldı ve böylece Bitcoin Cash (BCH) ortaya çıktı. Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’in eşler arası elektronik para birimi düşüncesini sürdürmek isteyen gruptur. Fork sırasında Bitcoin sahiplerinin hepsi aynı zamanda Bitcoin Cash (BCH) sahibi oldu. Satoshi Nakomoto tarafından icat edilen Bitcoin ise farklı bir kripto para birimidir.

Bitcoin’in aksine Bitcoin Cash (BCH) ölçeklenebilirliği hedefler, böylece BCH küresel olarak bir ödeme sistemi olacaktır. Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin’den ayrıldığı sırada blok boyutunu 1 MB’den 8 MB’ye yükseltti. Blok boyutundaki bu artış BCH’nin saniye başına daha fazla işlem yapmasına, düşük ücretlere sahip olmasına ve böylece Bitcoin ağında gerçekleşen ödeme sorunlarını çözmesine ve işlem ücretlerini düşük tutmasına yarıyor. Bitcoin Cash’in blok boyutu şu anda 32 MB’dır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Thorchain (RUNE) Yorum ve Tahminleri 2021

Bitcoin Cash (BCH) Ne İşe Yarar?

İtibari para birimlerinde yapılan ödemeler gibi çalışır. Örneğin dolar ile bir ödeme yapıldığını ödeme yapılan kişi elden parasını alır. Bitcoin Cash (BCH) ödemeleri de bir kişiden bir diğerine direk olarak yapılır.

İzinsiz ve merkezi olmayan bir yapıya sahip olduğundan dolayı Bitcoin Cash (BCH) herhangi bir üçüncü partinin yardımını ya da bir merkezi bankaya ihtiyaç duymaz. İtibari paraların aksine Bitcoin Cash (BCH) banka ve ödeme işlemcileri gibi parasal aracı kurumlara bel bağlamaz.

Bitcoin Cash (BCH) Nereden Alınır?

Bitcoin Cash (BCH) desteklendiği kripto para birimi borsalarından satın alınabilir. En büyük Bitcoin Cash (BCH) borsaları arasında Huobi Global, Binance, Coinbase Pro, Gate.io, FTX, Kucoin, Kraken ve Bitstamp yer almaktadır.

Türkiye’de ise Paribu ve Bitci’den Bitcoin Cash (BCH) alabilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır?

Peki, Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? Bitcoin Cash (BCH) satın almak için ilk önce bir borsa hesabına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıda örneklerini vereceğimiz Binance ve Paribu borsalarında ilk olarak bir hesap açmanız gerekiyor. Binance ya da TRBinance hesabı açmıyorsanız buraya tıklayarak Binance hesap açma ve kullanma süreçlerini öğrenebilirsiniz. Paribu hesabınız yoksa da buraya tıklayarak detaylı Paribu rehberimizi okuyabilirsiniz.

Binance Borsası Üzerinden Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır?

Binance borsası üzerinden Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? Şu anda TRBinance üzerinden Bitcoin Cash (BCH) alınamamaktadır. Yine de TRBinance’a Bitcoin Cash (BCH) geldiğinde aşağıdaki adımları izleyerek BCH alabilirsiniz. Binance borsası üzerinden rehberimize devam edeceğiz.

Binance borsası üzerinden Bitcoin Cash (BCH) almak için:

 1. Binance hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. Karşınıza çıkacak ekranda “Coin Adı Ara” kısmına BCH yazın.
 4. Bitcoin Cash (BCH) çıktığında bunun üzerine tıklayın ve açılacak yeni sayfadan BCH alabilirsiniz.
Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –
https://www.binance.com/tr/trade/BCH_USDT

Paribu Borsası Üzerinden Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır?

Paribu borsasından Bitcoin Cash (BCH) satın almak çok kolaydır. Sadece 4 adımda Paribu’dan Bitcoin Cash (BCH) alabilirsiniz. Paribu borsası üzerinden Bitcoin Cash (BCH) almak için:

 1. Paribu hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan bulunan “Piyasalar” sekmesine tıklayın.
 3. Piyasalar sayfasında koin listesinden Bitcoin Cash’i (Bitcoin Cash BCH-TL) bulun ve üzerine tıklayın.
 4. Sol tarafta açılan küçük menüden Türk lirası karşılığında Bitcoin Cash (BCH) satın alabilir ve satabilirsiniz.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ELROND (EGLD) Nedir?
Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –
https://www.paribu.com/#/market/bch-tl

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? konumuzu böylece Binance ve Paribu örnekleriyle bitirdik. Gerçekten de bu iki borsa üzerinden Bitcoin Cash (BCH) almak çok kolaydır. Şimdi de Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Saklanır? gibi konulara bakalım:

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Saklanır?

Bitcoin Cash (BCH) 3 yöntemde saklanabilir. Bitcoin Cash (BCH) saklamak için bir kripto para birimi borsa cüzdanı kullanabilir, BCH destekleyen bir sıcak cüzdan üyeliği açabilir ya da bir soğuk cüzdan alabilirsiniz.

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Çalışır?

Bitcoin Cash (BCH) madencilik sistemi ile çalışır. Bitcoin Cash (BCH) ağında gerçekleşen işlemler madenciler tarafından doğrulanır ve BCH blok zincirine eklenir. Böylece ticari işlemler için yeni bloklar oluşturulur. Bu yeni bloklardan biri ağ, madenci, madencilik havuzu tarafından eklenirse bu kişiler Bitcoin Cash (BCH) ödülü kazanır.

Herkes Bitcoin Cash (BCH) madenciliği yapabilir ama BCH ağı çok rekabetçi bir ağıdır.

1 Bitcoin Cash (BCH) Kaç TL?

1 Bitcoin Cash (BCH) güncel olarak Türk lirasından işlem görüyor. Daha detaylı bir grafik aşağıdaki gibidir:

Bitcoin Cash (BCH) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Bitcoin Cash (BCH) hemen satılıp paraya çevrilebilirdir. Bitcoin Cash (BCH) hem popüler bir kripto para birimi olduğunda hem de BCH ticari işlemler odaklanan bir blok zincir olduğundan dolayı Bitcoin Cash (BCH) hızlı bir şekilde satılabilir. Yine de Bitcoin Cash (BCH) satım işlemleri kullanmakta olduğunuz borsadaki BCH talebi, BCH hacmi gibi etmenlere göre değişebilmektedir.

Bitcoin Cash (BCH) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

Bitcoin Cash (BCH) aldıktan sonra bir kripto para birimi cüzdanı kullanarak koinlerinizi saklayabilirsiniz. En popüler Bitcoin Cash (BCH) cüzdanları aşağıdaki gibidir:

 1. Ledger Nano S (Donanım cüzdanı)
 2. Trezor (Donanım cüzdanı)
 3. Coinomi (Mobil cüzdan)
 4. Electron Cash (Masaüstü & Mobil cüzdan)
 5. Jaxx (Mobil & Masaüstü cüzdan)
 6. BTC.com (Web & Mobil cüzdan)
 7. BU Bitcoin Cash Client (Masaüstü cüzdan)
 8. Bitcoin Classic UAHF Client (Masaüstü cüzdan)
 9. KeepKey (Donanım cüzdanı)
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Enjin Coin (ENJ) Yorum ve Tahminleri 2021

Kredi Kartı ile Bitcoin Cash (BCH) Alabilir miyim?

Kredi kartınız ile Bitcoin Cash (BCH) satın alabilirsiniz. Günümüzde çoğu borsa hem kredi kartları hem de banka kartları ile Bitcoin Cash (BCH) alımını desteklemektedir.

Bitcoin Cash (BCH) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Bitcoin Cash (BCH) cüzdanı açmak için ilk olarak ne tür bir cüzdan seçeceğinize karar vermelisiniz. Bu kararı aldıktan sonra bir borsa cüzdanı seçtiyseniz borsa cüzdan hesabınıza BCH’lerinizi gönderebilirsiniz. Masaüstü, mobil ya da web cüzdanı seçtiyseniz bu cüzdanın internet sitesine girerek yeni bir hesap açın ve daha sonra koinlerinizi yeni cüzdan adresinize gönderin. Bitcoin Cash (BCH) koinlerinizi bir donanım cüzdanında saklamaya karar verdiyseniz bu donanım cüzdanını güvenilir bir yerden satın alın ve daha sonra kutusundan çıkan rehberde yer alan tüm adımları eksiksizce yerine getirin.

Bitcoin Cash (BCH) Geleceği

Bitcoin Cash (BCH) özellikle hızlı ve düşük işlem ücretli eşler arası bir ağ olduğundan dolayı potansiyeli çok yüksektir. Bitcoin Cash (BCH) dünya genelinde herhangi bir hükumet, kurumlar ve şirketler tarafından kullanılabilir. Bitcoin Cash (BCH) ağının böyle bir büyüme görmesi BCH’nin geleceğini olumlu yönde etkileyecektir.

Bitcoin Cash (BCH) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Bitcoin Cash (BCH) satın al işlemi güvenlidir. Bitcoin Cash (BCH) 2017’den beri aramızda olan bir kripto para birimidir ve özellikle ilk kripto para birimi Bitcoin’den çıktığı için Bitcoin Cash’in güvenilirliği neredeyse sarsılamaz seviyededir. Yine de Bitcoin Cash (BCH) satın aldığınız borsanın güvenilir olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik. Bitcoin Cash (BCH) Nasıl Alınır? rehberimizde görmek istediğiniz başka detaylar varsa bize Telegram ve Twitter kanalımızdan ya da yorumlardan ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu