Coin Fiyatı

Bitcoin Cash (BCH) Fiyatı ve Grafiği – 1 Bitcoin Cash Kaç TL Kaç Dolar?

1 Bitcoin Cash Kaç TL? Bitcoin Cash Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para sektörünün başrol oyuncusu olan Bitcoin’e oluşturulan alternatifler devam ediyor. Bu alternatifler arasında yer alan Bitcoin Cash ise hem ismiyle hem de özellikleriyle dikkat çekiyor. Yazımız içerisinde Bitcoin Cash (BCH) hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra güncel fiyat ve grafik analizlerine yer verdik…

1 Bitcoin Cash (BCH) Kaç TL
1 Bitcoin Cash (BCH) Kaç Dolar
1 Bitcoin Cash (BCH) Kaç Euro
Bitcoin Cash 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Bitcoin Cash 24 Saatlik En Düşük TL
Bitcoin Cash 24 Saatlik En Yüksek TL
Bitcoin Cash 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Bitcoin Cash Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Bitcoin Cash Miktarı

 

 

 

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’in blok zincirinden ayrılarak yaratılan bir alternatif kripto para birimidir. Simgesi BCH olan Bitcoin Cash, Bitcoin sisteminde yaşanan birtakım sorunların giderilmesi adına oluşturulmuştur. Bitcoin geliştiricileri, belli başlı sorunları Bitcoin üzerinden çözüme kavuşturmak yerine, aynı blok zinciri üzerinden tamamen yeni bir kripto para oluşturmayı tercih etmişlerdir.

Bitcoin Cash Ne İşe Yarar?

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’de yaşanan birtakım sistemsel problemleri çözüme kavuşturmaya yarayan bir dijital varlıktır. Bitcoin’deki blok kaydeden işlemlerde bulunan limitlerden kaynaklanan işlem yavaşlıkları, Bitcoin Cash ile giderilmeye çalışılmıştır. Bu doğrultuda da blok boyutlarını 1 Megabayttan 8 Megabayta çıkararak, işlemleri hızlandırmaya ve daha verimli hale getirmeye öncelik vermişlerdir.

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash, birçok borsada işlem gören oldukça popüler bir dijital varlıktır. En çok Bitcoin Cash alımı yapılan borsanın ise dünyanın lider kripto para borsası olan Binance olduğunu görüyoruz. Çok işlevsel bir arayüzü bulunan Binance, Türkçe dil desteği bulunması nedeniyle ülkemizdeki kullanıcılar tarafından da çokça tercih ediliyor. Bunun yanı sıra Türk Lirası ile Bitcoin Cash almak isteyenler de yerli kripto para borsası Paribu’yu tercih edebilirler.

Binance üzerinden Bitcoin Cash (BCH) alımı oldukça kolay işlemler gerektirir. Öncelikle kendinize ait bir Binance hesabınız bulunması gerekir. Bu hesabınız ile Binance sistemine giriş yaptıktan sonra, ‘Deposit’ menüsünde yer alan ‘Funds’ ya da ‘Fonlar’ kısmına geçiş yapmanız gerekiyor. Bu kısımda gelen coin belirleme kısmından BCH yani Bitcoin Cash seçeneğini seçerek, adres bölümü sayfasına geçiş yapmalısınız. Burada Bitcoin Cash için oluşturulan deposit adresini yazarak ilerleyebilir ve hesabınıza Bitcoin Cash yükleyebilirsiniz.

1 Bitcoin Cash Coin Kaç TL Yapar?

1 Bitcoin Cash şu sıralarda, Türk Lirasından işlem görüyor.

1 Bitcoin Cash Coin Kaç Dolar Yapar?

Bitcoin Cash’in Amerikan Doları cinsinden değerinin ise USD olduğunu görüyoruz.

Bitcoin Cash (BCH) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

1 Bitcoin Cash Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin cinsinden ise BTC olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Cash Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Cash madenciliği de tıpkı Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi en önemli faktörler arasında yer alıyor. Öncelikle madenciliğe başlamadan, kazanılanların saklanabileceği bir Bitcoin Cash cüzdanı oluşturulması gerekiyor. Bitcoin Cash madenciliğinde de tıpkı Bitcoin madenciliğinde olduğu gibi özel olarak üretilmiş olan ASIC cihazlara sahip olunması gerekiyor.

Mantık olarak Bitcoin madenciliği ile aynı şekilde, oluşturulan bloklara göre ödüller kazanılıyor olsa da Bitcoin Cash madenciliğinde blok boyutları 8 Megabayt olduğu için, işlemci ve enerji gereklilikleri daha fazla oluyor. Bitcoin Cash madenciliği de hem bireysel olarak hem de havuzlara katılarak yapılabiliyor. Gerekli ekipmanlara sahip olamayanlar için önerilen ise Bitcoin Cash madenciliği havuzlarına katılmak olarak görülüyor.

Bitcoin Cash Coin Neye Göre Düşer?

Bitcoin Cash (BCH) de her kripto para biriminde olduğu gibi talebinin arzından daha az olması durumunda fiyatı düşebilen bir dijital varlıktır. Buna ek olarak Bitcoin Cash’e dair olumsuz içeriklere sahip haberler veya gelişmeler de fiyatının düşmesine sebep olan etkenler arasında gösterilebilir.

Bitcoin Cash Coin Fiyatı

Bitcoin Cash (BCH) fiyatının, şu sıralarda TL veya bir başka deyişle USD olduğunu görüyoruz.

Bitcoin Cash Coin Grafiği

Bitcoin Cash’in, piyasalara sunulduğu 24 Temmuz 2017 tarihinden günümüze kadar ki grafiğine baktığımızda, son zamanlarda oldukça durağan olduğunu görüyoruz. Ortaya çıkışı ile beraber kısa bir süre içerisinde büyük bir yükseliş yakalayan Bitcoin Cash’in, 2018 senesinin sonlarına doğru azalma eğiliminde olduğunu ve günümüze kadar herhangi büyük bir artışa sahip olmadığını görüyoruz.

Fiyatı ile piyasa değeri doğru orantılı olarak seyreden Bitcoin Cash’in 24 saatlik işlem hacmi ise en büyük artışını 2020 senesinin 3 Mart gününde yapmış olarak karşımıza çıkıyor. Bu tarihin ardından ise tekrar düşüşe geçtiğini ve günümüzde de herhangi bir artış yaşamadığını söyleyebiliriz.

Bitcoin Cash Coin Piyasa Değeri

Bitcoin Cash piyasa değeri Türk Lirası olduğunu görüyoruz. Bu piyasa değerinin Amerikan Doları olarak karşılığını ise USD olarak belirtebiliriz.

Bitcoin Cash Coin Analizleri

Bitcoin Cash (BCH) hakkında yapılan analizler doğrultusunda öne çıkan avantajları hız, güvenlik ve ucuzluk olarak dikkat çekiyor. Bitcoin Cash’in daha büyük boyutta bloklara sahip olması nedeniyle Bitcoin’e göre daha hızlı işlem yapabilmek imkanı yapabildiği biliniyor. Bunun yanı sıra doğru saklanma koşulları ve kullanıma bağlı olarak daha güvenli bir varlık olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda Bitcoin Cash’in gönderim hızının fazla olması ile beraber düşük işlem ücretlerine sahip olması da oldukça yaygın olmasını sağlıyor.

Bitcoin Cash Coin Yükselir mi?

Bitcoin Cash (BCH), son dönemlerde durağan bir grafik sergilese de Bitcoin’de olan problemleri gidermesi amacıyla oluşturması, popülerliğini sürdürmesini sağlıyor. Daha hızlı ve düşük ücretli işlem imkanı sunan Bitcoin Cash, daha fazla talep alması durumunda yükselme eğilimi gösterebilir.

Bitcoin Cash Coin Nasıl Çalışır?

Bitcoin Cash (BCH) de tıpkı Bitcoin gibi tabanında Blockchain bulunan dağıtık defter teknolojisine sahiptir. Diğer kripto para birimlerinden farkı ise paranın gerçekte var olmaması olarak dikkat çekiyor. Bitcoin Cash’te yalnızca para miktarını gösteren işlemlere dair kayıtlar yer alıyor.

Bitcoin Cash’in mevcudiyetini sağlayan en önemli faktörlerden birisi ise ‘nodes’ adı verilen düğümlerdir. Ağda gerçekleştirilen işlemlere ait kayıtları saklamayı, eklemeyi ve onaylamayı, Bitcoin Cash yazılımı aracılığıyla gerçekleştirilen bu düğümler, işlemleri Blockchain içerisine eklenen bloklar olarak tanımlar. Bitcoin Cash’te de aynı Bitcoin’de olduğu gibi bloklar 10 dakikada bir eklenir.

Bitcoin Cash Nereden Alınır?

Bitcoin Cash (BCH), işlem gördüğü borsalar üzerinden alınabilen bir dijital varlıktır. Oldukça popüler olması nedeniyle pek çok borsada işlem gören Bitcoin Cash’i almak için, en büyük ticaret hacmine sahip olan kripto para borsası Binance’ı tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Türk Lirası karşılığında da Bitcoin Cash alınması mümkündür. Bunun için de yerli kripto para borsalarımızdan Paribu’dan faydalanabilirsiniz.

Bitcoin Cash Coin Güvenilir mi?

Bitcoin Cash (BCH), oldukça güvenilir olmasıyla dikkat çekiyor. Birçok kripto para birimi gibi direkt olarak kimlik bağlantısı bulunmayan Bitcoin Cash, şifreye direkt olarak erişimi olmayan bir kişinin hesap içerisine girememesini sağlıyor.

Bitcoin Cash Coin Neye Göre Artar?

Bitcoin Cash (BCH), birçok kripto para biriminde olduğu gibi yüksek talep alması durumunda artabilen bir dijital varlıktır. Ayrıca Bitcoin Cash’e dair çıkan olumlu haberlerin yanı sıra olumlu gelişmeler de fiyatının artış göstermesini sağlayabilir.

Bitcoin Cash Coin Haberleri

Bitcoin Cash (BCH) hakkında çıkan haberlerden bazılarını şu şekilde derledik:

Bitcoin Cash’in Kritik Karar Süreci

Bitcoin Cash (BCH), 225 dolarlık direnci kırmasının ardından beri düzenli olarak artışını sürdürüyor. Son olarak Bitcoin Cash ile Amerikan Doları çifti 240 doların yanı sıra 55 SMA altında bulunan kazançları konsolide etmesiyle öne çıkıyor. Bitcoin Cash, 240 dolarlık direnci kırma çabasında olduğu bir 2020 senesine devam ediyor. Ağustos ayının ilk günlerinde ulaşmayı başardığı 338 dolarlık USD çiftinden sonra yüzde 30’un üzerinde bir düşüş yaşamıştı. Buna ek olarak Bitcoin karşısında da büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin Cash, şu sıralarda ise 220 ve 225 dolarlık dirençleri kırarak biraz rahatlamış durumda. Şimdiki asıl hedef ise 240 dolarlık direnci kırmak.

Ünlü Analistten Çarpıcı Bitcoin Cash Tahmini

Ünlü Trading View analisti Brandon Gallegos, 13 Eylül’de yaşadığı düşüşün ardından 220 dolara doğru tırmanışa geçen Bitcoin Cash’in 450 dolara fırlayabileceğini belirtti. Gallegos, yaptığı açıklamada Bitcoin Cash’in 240 dolar direncini kırmayı başarması halinde, büyük bir sıçrama yapabileceğini öngördüğünü söyledi. Bunu destekleyici bir görüş de yine Trading View analistlerinden olan Naif’ten geldi. Naif, ticaretin temel direnç seviyesinin 630 dolar olarak belirlendiğini belirtirken, bu ticaretin devreye girmesi durumunda, fiyatta yüzde 500’lük bir artışın meydana gelebileceğini belirtti.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 3.5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu