Bitcoin destek seviyesi 8.700 dolar seviyesinde

1 Dakikada Okunabilir


Dün yine bir haftasonu sürprizi yaşandıktan sonra Bitcoin fiyatında 9.000 dolara yakın seviyeler görüldü ve 8.700 dolar seviyesi destek oldu. Bitcoin fiyatı son yıllarda sürekli düşüş eğilimleri ile karşı karşıya kalmaya devam etti ve kripto para birimlerinin fiyatında sürekli olarak düşüşler görüldü. Kripto paraların değeri sürekli olarak düşerken, bazen yükselişler oldu ve ardından tekrar düşüşler yaşandı. Kripto para birimlerinin değeri ile ilgili yatırımcılar bu aralar ne yapacak olduğunu bilemezken, kripto paraların fiyatları sürekli olarak yükseliş eğilimi gösteriyor.

Bitcoin boğaları, bugün 24 saatlik en yüksek 8,921 USD seviyesinden sıkı bir geri çekilişin hemen ardından, olumlu bir eğilim sergileyen bugünkü fiyat hareketi hissetti. Avrupa piyasaları, alım-satım işlemlerinin dar bir aralıkta göründüğünü ve birkaç kez 8.800 ABD dolar değerini geçtiğini, ancak nihayetinde pazarların Kuzey Amerika nedeniyle destek ve direnç konusunda bazı sıkıntılar yaşadığını gördü.

Bitcoin’in etkileyici çift basamaklı kazanımlarının arkasında, diğer altcoinler, EOS, Ripple (XRP), Ethereum ve Litecoin fiyatının yükselmesi yatarken, kripto para değeri konusunda bazı endişeler var.

Bir şeyleri perspektife sokmak için, Bitcoin 12 ay önce bu fiyata en son gördü, Ocak 2019’a kadar bir inişe başlamadan önce bazı değer yükselişleri ve düşüşleri ile karşı karşıya kalsa da 6.400 dolar seviyesinde olduğu 2018 Kasım ayından sonra daha büyük düşüşler yaşadı. Şimdi, geçen ay olduğundan %70 daha yüksek bir piyasa fiyatına sahip. 


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!