Bitcoin Haberleri

Bitcoin Dip Fiyat Beklentisi Nereden/Neden Geliyor?

Bitcoin dip fiyat beklentilerinin neden ve nasıl doğduğu konusunda herkesin belirli bir düşünce ve iddiası var. Bitcoin yatırım olarak değerlendirilmeden önce 2012 ve 2013 yılları arasında ödeme aracı olarak kullanılmasına yönelik girişimler çok az sayıda da olsa vardı. Bitcoin ile pizza sipariş edilmesi ve bunun karşılığında 10.000 BTC ödeme yapılması da o zamanlar Bitcoin değerinin ne kadar az olduğunu gösteriyordu. Bugün o pizzacının 10.000 Bitcoin’i ne yaptığı bilinmezken, elinde tuttuysa zengin olduğunu düşünmemek imkansız. Milyonlarca lira edebilecek değerde olan 10.000 Bitcoin, düşük Bitcoin fiyatına rağmen bile o pizzacının hep kazançlı olmasını sağlayabilecek. 50 dolarlık bir pizza için 10.000 Bitcoin ödenmesi o günün şartlarında normaldi, bugün ise imkansız.

Bitcoin Dip Fiyat Beklentisi Nereden/Neden Geliyor? –

Sürekli düşmesinden dolayı tepkilerin üzerinde olduğu Bitcoin, fiyatının düşmeye başlamasından sonra hep dip fiyat arayışında oldu. Dip fiyat arayışlarının ne kadar süreceği ve ne zaman son bulacak olduğu, neden dip fiyat beklentisinin oluştuğu soruları hep bekleniyordu. Bitcoin’i sadece yükselecek ve hep yükselecek bir yatırım olarak görmemek gerekse de hep yükselebileceğini düşünenler oldu ve bu kişilerin Bitcoin almasındaki amaç hep kendilerinin Bitcoin ile kazanabilecek olduklarını düşünmesinden kaynaklandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Usta Analist: Bitcoin Desteğin Üzerine Yerleşti, Her An 60.000 Doları Aşabilir

Bitcoin Dip Fiyat Beklentisi Nereden/Neden Geliyor? –

Bitcoin büyük bir ana çatlak açarak düşmeye başladığında, fiyatının 3.200 dolara kadar düşeceği çoğu insan tarafından tahmin edilmiyordu. Fiyatının en fazla düşecek olduğu seviye olarak 6.400 dolar ve yakını gösterilirken, kendi tahminleri bulunan analistler 2.000 dolar seviyesinin bile riskli olabileceği ve 2.000 dolar seviyesinden daha düşük bir fiyatı görebilecek olduğu çağrısında bulunuyorlardı.

2.000 dolara gerilememiş olsa da Bitcoin, dip fiyat arayışını sürdüren yatırım olarak, 1.000 dolar ve altına bile düşebilecek kadar riskli. Bu riskin nedeni ise piyasaya bağlı olarak değişen yapısının bulunuyor olması ve piyasada alım taleplerindeki en ufak azalmaların bile milyonlaca yatırımcıyı etkileyebilecek satışlara sebep olmasından doğdu. 600 milyon dolarlık Bitcoin satışı yapılması durumunda aynı zamanda 200 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapılması ortaya 400 milyon dolarlık fark çıkardı ve bu 400 milyon dolarlık fark nereden çıkacaktı? Fiyat üzerinden.

Bitcoin Dip Fiyat Beklentisi Nereden/Neden Geliyor? –

Aşağı in! Butonunun hep basılı durabilecek olduğu ihtimali az olsa da var. Bir asansör butonunun veya bilgisayar klavyesindeki bir tuşun basılı kalmasını normal zamanda kimse beklemezken, aniden hiç olmaması gereken zamanda asansörün bu butonu basılı kalabilir, veya bir bilgisayar tuşu yerinden çıkmayacak üzere basılı kalabilir ve tüm bunlar belirli bir nedene bağlı olmadan olur. Bitcoin için ise belirli nedenler var ve nedeni bilinmeyen bazı sırlar var. Bu nedeni bilinmeyen sırlar Bitcoin fiyatının sürekli düşmesine ve dip fiyat arayışına sebep olurken, arka arkaya yaşadığı düşüşler kripto paraların tamamında bir parça etkisini gösterebiliyor. Bir tuşun basılı kalma riski ne kadar ise, Bitcoin’in sürekli düşme ve dip fiyat arama riski de yakın.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Weiss Ratings: Bitcoin almak için en iyi zaman

Bitcoin Dip Fiyat Beklentisi Nereden/Neden Geliyor? –

Sadece Bitcoin’e bağlı nedenler ile dip fiyat arayışı gerçekleşmez. XRP için dip fiyat aranabilir, ETH için dip fiyat aranabilir ve tüm altkoinler için bir dip fiyat arayışı gerçekleşebilir. Riskli yanlarını görmezden geldiğimiz zaman kripto paralar bizim için en kötü tercihler arasında olabileceğinden, yatırımcılar için her zaman bir düşüş olabileceği ve dip fiyatın 24 saat sonra görülebileceğine yönelik olarak piyasada varolmaları öneriliyor. Kripto para analistlerinin bu konudaki görüşü, ne kadar fazla veya ne kadar az arasında tercih yapmak değil, ne kadarlık bir kayıp yatırımcının kendisini üzmeyecek ve zora sokmayacak olduğuna göre tasarlanması gerekiyor. Sizi üzebilecek ve krize sokabilecek olan Bitcoin yatırımlarından uzak durmak dip fiyat endişesini de yok eder.

Dip fiyatın anlamı en düşük fiyat olarak bilinmektedir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu