Analizler

Bitcoin, Dogecoin, UNI Fiyat Analizi: 7 Temmuz

Kümülatif kripto piyasası değeri, son 24 saatte %2,08’lik bir artışın ardından 1,46T $’a kadar yükseldi. Dünkü BTC fiyat düşüşü genel piyasa üzerinde kötü bir etkiye sahip olsa da, piyasa o zamandan beri istikrar kazandı.

Bitcoin’e benzer şekilde, DOGE de bir süre yatay hareketin ardından yükseliş bölgesine girmeye çalışırken varlıklarını konsolide ediyor gibiydi. Ancak UNI , fiyatta %25’in üzerinde bir artış ve baskın yükseliş hissi ile geçen hafta olağanüstü bir yükseliş kaydetti.

Bitcoin [BTC]

Bitcoin, Dogecoin, UNI Fiyat Analizi: 7 Temmuz - Koinbox.Net

Dün %7 düştükten sonra Bitcoin fiyatı daha sonra %2,1 arttı. Basın zamanında, kritik öneme sahip 34.000$ seviyesinin altına düştükten sonra toparlandıktan sonra yeşilde 34.796$’dan işlem görüyordu. Ancak, 18 Haziran’dan bu yana 32.377 dolar destek ve 36.545 dolar direnç seviyeleri arasında dalgalanmaya devam etti.

Bollinger Bantları biraz 4 saatlik yaklaştırılmıştır edildi. Dolayısıyla, düşük piyasa oynaklığı nedeniyle keskin fiyat hareketi beklenemez. MACD dün düşüş eğilimine tanık olmasına rağmen, çizgiler yakınsamada olduğundan ve histogramdaki düşüş momentumu düşük olduğundan gösterge ve sinyal çizgisi başka bir geçişe doğru gidiyor gibiydi.

Alım baskısı da dün düştü. Bununla birlikte, boğaların tepkisi, satış baskısı alt üst edildiğinden Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) medyan çizginin üzerine çıkmasına neden oldu.

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Dogecoin [DOGE]

Bitcoin, Dogecoin, UNI Fiyat Analizi: 7 Temmuz - Koinbox.Net

Dogecoin’in 7 günlük fiyat değişimi, son 24 saatte fiyatının %0,6’sını kazanırken eksi %6 oldu. Ayrıca, önceki aya göre değerlemesinin %35’inden fazlasını kaybetti. Fiyat hareketi düşük kaldığından, 25 Haziran’daki konsolidasyondan bu yana meme-coin kısa şamdanlarla yana doğru hareket etti. Bu süre zarfında 0,27 $ direnç ve 0,22 $ destek işaretlerinden herhangi bir atılım girişimi kaydedilmedi.

DOGE piyasasına sermaye girişleri dün Chaikin Para Akışı’nın denge bölgesinin üzerine çıkmasıyla arttı . Ancak, nötr yükseliş bölgesinde kaldı. Rasgele RSI bir boğa geçit kaydettikten sonra, aynı zamanda aşırı satış bölgesini terk. Çizgiler, baskı sırasında medyan çizginin altında kaldı ve yükseliş bölgesine yöneldi.

Fiyat aralığındaki uzun süreli daralma nedeniyle Müthiş Osilatör üzerindeki küçük çubuklarla vurgulandığı gibi, varlığın momentumu düşük kaldı. Histogramdaki düşüş momentumu, yeşil bir çubuğun ortaya çıkmasıyla azalıyor.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Uniswap [UNI]

Bitcoin, Dogecoin, UNI Fiyat Analizi: 7 Temmuz - Koinbox.Net

UNI, 3 Temmuz’da 18.6 dolarlık direnci kırdı ve destek olarak bu direncin üzerinde asılı kaldı. Kripto para, 24 saatte %9 artışla sadece bir haftada %25,4 yükselmeyi başardı. Bu süre zarfında işlem hacmi de %14 arttı.

Bollinger Bantlarının ayrışması, piyasa oynak kalmaya devam ederken DeFi tokeninin keskin fiyat hareketi yaşadığını öne sürdü. Dünkü piyasa düzeltmesi sırasında Parabolik SAR’ın noktalı çizgisi mum çubuklarının üzerinde oluşmasına rağmen, varlık hafta boyunca çoğunlukla yükseliş etkisi altındaydı. Fiyat hareketi yükseliş eğilimi izlediğinden, bir kez daha altında salınıyordu.

Müthiş Osilatör histogramının üzerinde uzun yeşil çubukların oluşumu , madeni paranın fiyat tablosunda baskın yükseliş momentumunun ortaya çıkışını resmetti. Sürekli bir fiyat artışı durumunda, varlık 25 dolar civarında direnç bulabilir.

İlgili İçerik: Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu