Anasayfa Analiz Bitcoin Düşmeye Devam Edecek mi? Beklenen Tahmin Geldi...

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek mi? Beklenen Tahmin Geldi...

Analiz

Kripto para piyasasında yaşanan çöküşün ortasında Bitcoin fiyatı düşmeye devam edecek mi? İşte dikkat çeken tahmin...

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek mi? Beklenen Tahmin Geldi...
Hızlı İçerik

Kripto para birimlerinin değişken dünyası, fiyatların keskin bir düşüş yaşamasıyla bir kez daha küresel olarak dikkatleri üzerine çekti. Önde gelen dijital para birimi olan Bitcoin, önemli bir fiyat düşüşüyle karşı karşıya olduğundan, birçok kişi gelecekteki gidişatı hakkında spekülasyon yapmaya devam ediyor. 

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte yaklaşık yüzde 2.5'lik bir düşüş yaşarken şu anda 25.882 dolardan işlem görüyor. 20 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip olan Bitcoin, 503 milyar dolarlık piyasa değeriyle CoinMarketCap'te 1 numaralı konumunu koruyor. Bu rakamların ışığında ortaya çıkan soru şu: BTC'nin fiyatı düşmeye devam edecek mi?

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek mi? Beklenen Tahmin Geldi...

Bitcoin'in teknik görünümü, 6 Ağustos'ta 29.000 doların altına düştükten sonra kayda değer bir faaliyet gösterdi. Bitcoin'in değeri önemli bir düşüş yaşadı ve şu anda 25.800 dolar aralığında işlem görüyor.

Dört saatlik zaman dilimi incelendiğinde, önde gelen kripto para birimi Bitcoin'in "Üç Siyah Karga" mum formasyonları gösterdiği ve bunun da piyasada güçlü bir düşüş eğilimine işaret ettiği görülüyor.

Eşzamanlı olarak Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalamanın Yakınsaması/Iraksaması (MACD) osilatörlerinin her ikisi de aşırı satım bölgesine girerek hâkim düşüş hakimiyetinin altını çizdi.

50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA), 27.300 dolar civarında konumlanıyor ve son mum kapanışları, sürekli düşüş ivmesini gösteriyor.

Şu an itibariyle ilk direnç seviyesi 26.200 dolar civarında bulunuyor. İki günlük bir mum formasyonunun kapanışı ve bu işaretin altında aşağı yönlü bir mum çubuğunun görünümü, düşüş baskılarının 26.200 dolar seviyesinin altında devam ettiğini gösteriyor. 

Bu gidişat devam ederse, Bitcoin potansiyel olarak 25.600 dolara düşebilir ve daha sonra 25.200 dolar eşiğine kadar gerileyebilir. Bitcoin, 26.200 dolar seviyesini aşarsa 26.800 dolarlık bir sonraki direnci hedefleyebilir.

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek mi? Beklenen Tahmin Geldi...

Yukarı doğru devam eden bir hareket, BTC'nin fiyatını 27.300 dolara ve nihayetinde 27.600 dolara bile itebilir. Fiyatın 25.200 dolar seviyesinin altına düşmesi, daha fazla kayıp için kapıyı açabilir ve  söz konusu fiyat potansiyel olarak 24.800 dolara kadar gerileyebilir.

Dört saatlik grafikteki "Üç Siyah Karga" ve düşüş eğilimli yutan mum formasyonları ile birlikte 50 günlük EMA, RSI ve MACD dâhil olmak üzere teknik göstergelerden elde edilen toplam bilgiler, sürekli olarak düşüş eğiliminin hâkim olduğunu göstermektedir. 

Bu seviyenin altındaki hareketler daha fazla düşüşe işaret edebileceğinden, yatırımcıların 26.200 dolar kriterini yakından izlemeleri zorunludur.

Kaynak: Cryptonews

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek mi? Beklenen Tahmin Geldi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar