Bitcoin Haberleri

Bitcoin düzeltme yaparken profesyonel tüccarlar ne yapacak?

Kripto para piyasalarının keskin bir şekilde düşmesi ile yatırımcılar sermayelerini kaybetti, aldıkları kripto paraları kârlı olarak satamadı ve ticarete duydukları güveni kaybetti. Geçtiğimiz haftalarda ki keskin ralliden sonra Bitcoin ve diğer kripto paralar son düşüş ile düzeltme dönemine girdi. Yine de her şey için geç kalınmış olmayabilir.

Bitcoin, S&P500 ve Altın

Bitcoin’de düşüş devam edebilir

Yatırımcılar daha önceki keskin Bitcoin düşüşlerinde short pozisyonlara ya da kâr alıp çıkma pozisyonlarına girmişlerdir. Bu yüzden 3,000 dolarlık BTC düzeltmesinden hala kâr elde edilebilir. Ayrıca diplerden alım yapan yatırımcılar uzun vadede büyük oranda kâr elde edebilir. Profesyonel tüccarlar arasında düşüş trendleri neredeyse boğa piyasası kadar popülerdir.

Bu yüksek oranda alım yapıldığını ve BTC’nin aşırı alınmış bir bölgeye girdiğini söylemektedir. Düzeltme hareketinde RSI nötür bölge olan 70’in altına inerek 50 baz puanın altına doğru devam etti.

Profesyonel tüccarlar ne yapacak?

Bitcoin’deki günümüz düzeltme hareketi geçtiğimiz aylarda BTC’nin aşırı fazla alınmış bölgede işlem gördüğü için düşüş daha da uzayabilir. Bu yüzden fiyatların daha fazla düşeceği ve profesyonel tüccarların BTC’yi shortlayacağı düşünülmektedir.

Son dakika! Dipten Bitcoin alma fırsatı geldi de geçiyor!

Bitcoin tarihine göre RSI 30 puanın altına gerilediğinden ise BTC aşırı fazla satılmış bir bölgeye gerileyecek ve böylece alım fırsatı ortaya çıkacaktır. Yine de tüccarlar kendi analizlerini ve araştırmalarını yapmalıdır. Hiçbir zaman tek bir formasyon, model ya da gösterge yükseliş olacağını ya da düşüş olacağını iddia edemez. Bu tür sinyallerin diğer formasyon, model ya da göstergeler tarafından desteklenmesi gereklidir.

Bu yazı, bir inceleme/analiz yazısıdır. Koinbox.net ve iştirakleri bu incelemede yer alan ürün veya hizmetten doğabilecek risk ya da kayıplar karşısında sorumlu tutulamaz. Yatırımcılar her zaman kendi araştırmalarını yapmak ile yükümlüdürler. Bu yazı herhangi bir tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu