Kripto Para Haberleri

Bitcoin Düzeltmesi Henüz Bitmemiş Olabilir

Bitcoin %61,8 fib seviyesinde 7.7 bin dolar civarında destek buldu. Bu, son üç haftadır bahsedilen bir seviyedir. Sonuç olarak, fiyat aslında bu seviyenin biraz daha altına indi, ancak bunun üzerinde destek bulmakta başarılı oldu. Şimdi, bu duruma göre Bitcoinin normalde yükselişe geçmesi bekleniyordu ve 9 bin dolarlık bir ralliden bahsedecektik, ama durum tam olarak böyle gerçekleşmedi. Fiyat 7,7 bin dolar civarında destek bulmuş olsa da yine de düşüşe son derece savunmasız görünüyor.

Bir piyasada yeterince uzun süre kaldığınızda, fiyat hareketlerindeki zayıflığı S/R seviyelerine bile bakmadan görebilirsiniz. Fiyat, tam olarak toparlanma yapamadan küçük zaman dilimlerinde tekrardan aşırı fazla satın alındı. Bu, yakın bir gelecekte BTC/USD’nin 8 bin doların altına düştüğünü gösteren açık bir zayıflık işaretidir. Bu fiyatı 6 bin dolara kadar düşürmeyebilir, ancak kesinlikle 7,2 bin dolara kadar düşebilir. Fiyat ne kadar uzun süre yan olarak işlem görürse, azalan genişleme kamasında değer kaybetmesini daha az bekleriz. Bu yüzden, yükseliş senaryosu için Bitcoin’in fiyat düzeltmesinin en kısa sürede tamamlanmasını ve kripto paranın yoluna bakmasını bekliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  SimKart Takasıyla 5 Milyon Dolar Çaldı

Borsadaki durum da kırılgandır. Dengesizlik Endeksi artıyor ve satıcılardan daha fazla alıcı olduğundan dolayı bu varlıklarında ticaretinde problemler yaşanmaya başladı. S&P 500 (SPX) kesinlikle daha fazla değer kaybedebilir. Kripto para piyasasında yakın bir dönemde %61,8’e bir düşüş bekleyebiliriz ve BTC / USD’nin tekrardan 8 bin doların altına düşmesini bekleyebilir.

Güvenli bir liman varlığı olarak algılanan Altın (XAU/USD) son birkaç gündür iyi bir performans göstermiyor. Aslında, yükselen kamanın altına düşerse, Altın’da büyük bir potansiyel düşüş yaşanabilir. Suudi Arabistan ve Rusya petrol fiyat savaşına devam ettikçe, petrol piyasası da aşağı yönlü gidecektir. Bu arada, Dolar Döviz Endeksi (DXY) bir miktar güç kazanmış ve şimdi 100 haftalık EMA’nın üzerine çıkmıştır. Bu özellikle ABD Doları için olumlu bir gelişme olabilir ve hatta EUR/USD değer kazanmıştır. Bunların hiçbiri Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar için iyi bir başlangıç ​​yapmıyor, bu yüzden düzeltme henüz bitmemiş olabilir bu noktada temkinli olmak için bir sürü neden vardır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu