Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin, elmas ile aynı görülüyor

Bitcoin’i son dönemde elmas ile karşılaştıranların sayısında muazzam artış var. Blockchain teknolojisi ile elmasların kontrol edilebilecek olduğu açıklamalarının sık sık gündeme geldiği piyasada, artık kripto paralarda elmas ile aynı sınıflandırılıyor. Bitcoin’in elmas kadar popüler olmasa da elmasın dünyada kullanım alanlarının az olması, gerçek değerli elmasa az sayıda insanın ulaşabiliyor olmasının Bitcoin’e de az sayıda insanın sahip olması sebebiyle gelecekte çok az sayıda insanın elinde yatırım olarak kalabileceği ve birçok insanın Bitcoin sahibi olamayabilecek olduğu gündemde.

Bitcoin elmas mı? Sorusunu bir süredir duymak mümkün idi. Kripto para sektöründe elmas ile Bitcoin’i karşılaştıranlar, elmasın yükselen değerine rağmen artık değerinin çok fazla değişmediğini ve sadece boyutuna ve belirli özelliklere göre fiyatının değiştiğini, çok fazla sayıda insan tarafında talep edilse de yüksek fiyata rağmen gramlık elmaslara dünyada sadece sınırlı sayıda zengin insan tarafından erişiliyor olmasının Bitcoin’i elmas ile ayı sınıfta değerlendirme yapılabilecek olduğu beklentisi oluşturdu.

elmas ile bitcoin aynı değil. her ikisinin ortak noktası ikisinin değerli olması ve yatırım aracı olarak kullanılmasına imkan olması olabilir. bitcoin, elmasa göre çok az ilgi gören ve dünyada binlerce kadın ve erkeğin kullandığı elmastan yapılmış ancak çok fazla göze batmayan ürünler olması nedeniyle bitcoin’e göre çok fazla biliniyor ve kendisini sürekli değerli olarak kalabileceğini kanıtlamış yatırım aracı olarak bilinmekte.

Bitcoin ile elması karşılaştırmanın çok ilgisi yok. Bazı kimselerin her ikisini de karşılaştırıyor olması elmas ile Bitcoin’i aynı sınıf içerisinde değerlendirmek doğru değil.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Polonya'da kripto paralar ile rüşvet artıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu