Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika! Bitcoin tarihindeki en büyük geri dönüşüne imza attı!

Lider kripto para Bitcoin 10,000 doların üzerinde değer kazanmaya başladığından dolayı herkesin gözü şu anda Bitcoin’de. Kripto para bugün tek tek dirençlerini geçiyor ve bunları desteğe çeviriyor. Bu yükseliş hareketinde en büyük piyasa değerine sahip kripto para olan tarihindeki en büyük geri dönüşüne imza attı.

bitcoin-inverse-head-and-shoulders

Bitcoin gerçekten tarihindeki en büyük geri dönüşüne mi imza attı?

Bitcoin’in en büyük geri dönüşüne girmeden önce ilk olarak BTC’nin tarihine bakmamız gerekiyor. BTC en yüksek seviyesi 20,000 dolara çıktıktan sonra günler içinde 12,000 dolar ve 8,000 dolara düşmüştü. Bu dönemde trendin tersine döndüğü herkes tarafından açıkça biliniyor. Bu üst seviye hala test edilmek için bekliyor. Bu harekette, BTC grafiklerinde yukarıdan aşağıya doğru giden %40’lık çok önemli bir doğrulanmış geri dönüş modeli oluşmuştur.

Yukarıda bahsedilen hareketten sadece 1 yıl sonra BTC şu anki boğa piyasasında 3,200 dolara kadar geriledi ve aylar boyunca konsolidasyonda kaldı ve sonunda başka bir geri dönüşe imza attı. Grafiklerden görülen yükselen kanalın en düşük seviyesi lider kripto paranın %300 değer kazanmasına neden oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Reddit Kullanıcısı Bir Günlüğüne BlockFi’de Milyoner Oldu

Bu iki geri dönüş modelleri şu anki ayı ve boğa piyasa döngüleri arasında en önemli modeller olsa da bunlar BTC/USD haftalık grafiklerinde şu anda oluşan baş ve omuz modeline göre zayıf kalıyor.

Bitcoin

https://www.google.com/finance

Bitcoin fiyatında yeni zirve mi geliyor?

Bitcoin fiyatı 2019’un en yüksek seviyesi doğrulandığından beri çok büyük bir baş ve omuz modeli içerisindedir. Bu modeller genellikle alıcılar ve satıcıların savaştığı ve sonunda satıcıların savaşı kaybettiği tipik bir boğa geri dönüş modelidir.

Son geri dönüşün önemi sadece BTC fiyatını yeni bir zirveye itecek olması değil aynı zamanda grafikler ortaya çıkan çok büyük bir doğrulamanın gerçek olmasıdır. Daha önceki geri dönüş modellerinde Bitcoin %30 ya da %40’lık fiyat hareketi görmüştür. Ayrıca modeli “baş” kısmından BTC %95’lik bir hareket yaşamıştır. Aynı kırılma noktasından bu harekete benzer bir şekilde lider kripto para daha önceki en yüksek seviyesini test edebilir.

Böyle bir rekor seviyeye yükselişe ek olarak kara perşembe fiyat düşüşlerinde görülen düşük mum çubukları BTC’nin eski rekorunun üzerine çıkmasına neden olabilir. Belki de kısa süre önce kaydedilen Bitcoin’in en büyük geri dönüş modeli yeni bir rekor seviye görmeden önce tanık olduğumuz en son trendi tersine çevirme modelidir. İlerleyen vadede lider kripto para Bitcoin’in 20,000 dolara ve bu seviyenin daha da üstüne çıkıp çıkmayacağını her beraber bekleyip göreceğiz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Thomas Lee'den yeni Bitcoin açıklaması

“Son dakika! Ünlü analist Plan B’den inanılmaz Bitcoin tahmini!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/analist-plan-b-inanilmaz-bitcoin-tahmini/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu